[ Objavio: O.Z. ]

IGRAO POLA SATA 26. 03. 2019. 12:21   >>  11:47 0

IGRAO POLA SATA

Ronaldo nakon povrede: Biću spreman za Ajaks

Kristijano Ronaldo povrijedio se sinoć se u utakmici kvalifikacija za EURO 2020 u kojoj je Portugal odigrao 1:1 protiv Srbije i morao je da napusti igru poslije pola sata. Nakon utakmice sjajni portugalski fudbaler kazao je da će se oporaviti do prve utakmice četvrtfinala Lige šampiona u kojoj će se njegov Juventus sastati s Ajaksom.

"Ne brinem zbog ove povrede. Poznajem svoje tijelo. Vjerujem da ću za dvije sedmice biti dobro", kazao je 34-godišnji Ronaldo.

Prvu utakmicu četvrtfinala Lige šampiona "stara dama" igraće 10. aprila u Amsterdamu. Revanš je na programu 16. aprila u Torinu.

Portugalac je sinoć osjetio bol u zadnjoj loži i odmah je zatražio izmjenu. U tom trenutku Srbija je vodila 1:0 pogotkom Dušana Tadića u sedmoM minutU iz penala.

Portugal je uspio da izjednači prelijepim pogotkom Danila u 42. minutu. Meč je okončan bez pobjednika pa je tako Portugal napravio još jedan kiks na startu kvalifikacija. Prethodno je odigrao 0:0 s Ukrajinom, takođe na domaćem terenu.

Ronaldo je rekao da je njegova ekipa zaslužila pobjedu, kao i da mu je glavni arbitar Simon Marčinjak priznao grešku kod poništenog jedanaesterca.

"Zaslužili smo da pobijedimo, Srbija se branila i nije imala previše šansi osim gola. Nema mjesta panici, izborićemo Evropsko prvenstvo", rekao je Ronaldo novinarima poslije utakmice.