24. 03. 2019. 17:53 >> 17:18

KVALIFIKACIJE ZA EP

Minimalac Velsa, Rusija ubjedljiva

Fudbaleri Velsa pobijedili su danas u Kardifu Slovačku sa 1:0, u utakmici Grupe E u kvalifkacijama za Evropsko prvenstvo 2020.

Jedini gol postigao je Danijel Džejms u petom minutu, poslije kojeg je Vels pobjedom startovao u kvalifikacijama.

Obje ekipe sada imaju po tri boda, ali Slovačka ima utakmicu više, pošto je prije tri dana pobijedila Mađarsku sa 2:0.

U Grupi I, reprezentacija Rusije danas je u Astani pobijedila Kazahstan sa 4:0.

Dvostruki strijelac bio je Denis Čerišev, koji je golove postigao u 19. minutu i drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. Gol je postigao i Artem Džjuba u 52. minutu, a konačan rezultat postavio je domaći igrač Abzal Bejsebekov, koji je postigao autogol u 62. minutu.

Rusija i Kazahstan poslije dvije utakmice u Grupi I sada imaju po tri boda.

Rusija je u prošlom kolu izgubila od Belgije sa 1:3, a Kazahstan je pobijedio Škotsku sa 3:0.