20.0 °C

KVALIFIKACIJE ZA EP 23. 03. 2019. 22:59   >>  22:23 0

KVALIFIKACIJE ZA EP

Španija jedva, Italija sigurna, BiH pobijedila Jermeniju

Španija je jedva izašla na kraj sa Norveškom 2:1, dok je Italija rutinski pobijedila Finsku 2:0, u mečevima kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Rodrigo je doveo "furiju" u vođstvo u 16. minutu, da bi King poravnao iz penala u 65.

Šest minuta kasnije penal je dosuđen na drugoj strani. Siguran sa "bijele tačke" bio je Serhio Ramos za konačnih 2:1 za Španiju.

Italija je golovima Nikola Barele i Moaza Kina savladala Finsku.

I Bosna i Hercegovina je bila sigurna, pošto je u Zenici porazila Jermeniju 2:1. Strijelci su bilik Rade Krunić i Deni Milošević. Počasni gol za Jermeniju postigao je Mkatarijan u nadoknadi.

Švedska je na svom terenu bila bolja od Rumunije 2:1. Golove za Skandinavce postigli su Kvaison i Kleson, pogodak za Rumune djelo je Keserua.