21. 03. 2019. 21:37 >> 21:02
2

PRIPREME ZA KVALIFIKACIJE

Fudbaleri Kosova igrali neriješeno sa Danskom

Prijateljska utakmica reprezentacija Kosova i Danske završena je nerešenim rezultatom 2:2, što je izuzetan uspjeh fudbalske reprezentacije Kosova.

Kosovo je prvo poluvrijeme završilo vođstvom od 1:0. U 42. minutu golom Amira Rahmanija koji se odlično snašao i loptu iz slobodnog udarca glavom ubacio u gol Danske, Kosovo je došlo u vođstvo.

Iako su Danci rangirani na desetom mjestu rang liste FIFA-e, a reprezentacija Kosova na 130 mestu, utakmica je prošla u ravnopravnoj igri u kojoj je Kosovo imalo više prilika za gol.

Danska je izjednačila u 63. minutu kada je Kristijan Erikson postigao gol iz penala.

Tri minuta kasnije Kosovo je golom Bersanta Celine ponovo došlo do vođstva i rezultata 2:1.

Rezultat je izjednačen u 91. minutu golom Hajbergunga.

Utakmica je dio priprema za kvalifikacije Za Euro 2020. Reprezentacija Kosova se u ponedjeljak 25. marta u Prištini sastaje sa reprezentacijom Bugarske.

Kosovo je u A grupi u kojoj su i Bugarska, Crna Gora, Engleska i Češka.

Sljedeća utakmica je protiv reprezentacije Crne Gore i ona će se odigrati u Podgorici.