Mina [ Objavio: O.Z. ]

17. 03. 2019. 17:15   >>  22:16

NIKŠIĆANI NA +7

Sutjeska pobijedila Zetu, Budućnost prekinula seriju

Fudbaleri Sutjeske ostvarili su pobjedu, dok je Budućnost osvojila samo bod u 25. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Sutjeska je u Nikšiću savladala Zetu 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Stefan Stefanović u 47. minutu.

Lider šampionata ostvario je treći uzastopni, sedmi na svom terenu, a ukupno 15. trijumf ove sezone.

Budućnost je u Radanovićima igrala sa ekipom Grblja 1:1 i prekinula seriju od pet uzastopnih trijumfa.

Domaćin je poveo golom Vladana Kordića u 6, a konačan rezultat postavio je Aleksandar Vujačić u 78. minutu.

OFK Titograd je u Danilovgradu savladao Mornar 3:0,
golovima Marka Pavićevića u 22, 39. i 90. minutu.

Pobjedu je upisao i Petrovac protiv Rudara 3:2.

Strijelci za domaćina bili su Halil Muharemović u 20, Miloš Kalezić u 30. i 90. minutu.

Pogotke za Rudar postigli su Marko Vuković u 72. i Radomir Đalović u 81. minutu.

Preokretom u finišu meča Iskra je u u podgoričkom naselju Donja Gorica savladala Lovćen 2:1.

Cetinjski tim poveo je golom Dritona Camaja u 11. minutu.

Izjednačio je Irfan Šahman u 80, a pobjedu ekipi iz Danilovgrada donio Darko Nikač u 84. minutu.

Sutjeska je, nakon 25. kola, vodeća na tabeli sa 52 boda i ima sedam više od drugopalsirane Budućnost.

Zeta je treća sa 39, dok su po bod manje osvojilo OFK Titograd i Petrovac.

Trofej Radija CG: Milošević i dalje prvi

Nekadašnji fudbaler Iskre, Stefan Milošević sa devet golova vodeći je na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Budućnosti Aleksandar Vujačić postigao je osam, a po gol manje njegov klupski drug Miloš Mijić i golgeter Zete, Nikola Krstović.

Po šest puta u listu strijelaca uipisali su se napadač Sutjeske Božo Marković, Stefan Đorđević i Vladan KOrdić iz Grblja, japanski internacionalac u Petrovcu Šo Jamamaoto i Igor Ivanović iz Budućnosti.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne četiri golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.