13. 03. 2019. 16:57 >> 21:42
1

MINIMALAC ZETE

Sutjeska bolja od Titograda, Budućnost ubjedljva

Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti ostvarili su pobjede u 24. kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Vodeća Sutjeska je u podgoričkom naselju Stari aerodrom pobijedila OFK Titograd 1:0 i ostvarila 14. pobjedu ove sezone.

Odlučujući pogodak postigao je Milutin Osmajić u 44. minutu.

Domaćin je doživio četvrti uzastopni, ukupno deveti poraz u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Budućnost je pred svojim navijačima savladala Petrovac 3:0.

Do petog uzastopnog, ukupno 12. trijumfa ove sezone, došla je golovima Aleksandra Vujačića u 27, Igora Ivanovića u 56. i Dušana Stojilkovića u 88. minutu.

Zeta je u Golubovcima savladala Grbalj 1:0, a pitanje pobjednika riješio je Nikola Krstović u 78. minutu.

Rudar je na trening kampu Fudbalskog saveza savladao Lovćen 2:1 i prekinuo seriju od šest utakmica bez pobjede.

Pljevaljski tim do pobjede, pete ove sezone, vodili su Elom Kođo u 56. i Ivan Racković u 75. minutu.

Jedini pogodak za Lovćen, vodeći na utakmici, postigao je Ivan Pejaković u 55. minutu.

Bez pobjednika završen je duel Iskre i Mornara, koji su u Danilovgradu igrali 1:1.

Barski tim poveo je golom Dejana Račića u 25. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Milan Đurišić u 40. minutu.

Sutjeska je, nakon 24. kola, vodeća na tabeli sa 49 bodova.

Budućnost je druga sa 44, trećeplasirana Zeta osvojila je 39, a po 35 bodova OFK Titograd i Petrovac.

U narednom kolu, 17. marta, sastaće se: Grbalj - Budućnost, Sutjeska - Zeta, Mornar - OFK Titograd, Lovćen - Iskra i Petrovac - Rudar.

Trofej Radija Crne Gore: Milošević i dalje prvi

Nekadašnji fudbaler Iskre, Stefan Milošević sa devet golova vodeći je na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Igrači Budućnosti, Miloš Mijić i Aleksandar Vujačić i napadač Zete, Nikola Krstović postigli su po sedam, a po gol manje napadač Sutjeske Božo Marković, Stefan Đorđević iz Grblja, japanski internacionalac u Petrovcu Šo Jamamaoto i Igor Ivanović iz Budućnosti.

Po pet puta u listu strijelaca upisali su se Mihailo Perović (Budućnost), Goran Vujović (Lovćen) i Vladan Kordić (Grbalj).

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne četiri golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.