[ Beta; Objavila: J.B.Č. ]

10. 03. 2019. 19:56 >> 19:32

PREMIJER LIGA

Arsenal nanio prvi poraz Solšerovom Junajtedu

Fudbaleri Arsenala pobijedili su večeras u Londonu Mančester junajted sa 2:0, u utakmici 30. kola Premijer lige.

Arsenal je poveo u 12. minutu golom Granita Džake koji je snažno šutirao, lopta je na putu ka golu promijenila pravac, odskočila ispred golmana Davida de Hee i otišla na drugu stranu.

Pobjedu je obezbijedio Pjer Emerik Obamejang u 69. minutu iz jedanaesterca, koji je dosuđen poslije prekršaja Freda na Aleksandru Lakazetu.

Arsenal je nanio prvi poraz Mančester junajtedu u Premijer ligi od 16. decembra, otkako je ekipu preuzeo Ole Gunar Solšer.

Londonski klub je sada četvrti na tabeli sa 60 bodova, a Junajted na petom mjestu ima dva boda manje.

Ranije danas Liverpul je pobijedio Barnli sa 4:2, a Čelsi i Vulverhempton odigrali su neriješeno 1:1.