19. 02. 2019. 22:52   >>  22:35

LIGA ŠAMPIONA

Remi Liverpula i Bajerna, Lion zaustavio Barsu

Fudbaleri Liverpula i Bajerna igrali su bez golova na "Enfildu", u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Identičan rezultat viđen je i u okršaju Liona i Barselone.

Utakmica između Liverpula i Bajerna bila je izjednačena, iako je domaćin imao nešto bolje šanse.

Mane je prokockao po jednu dobru priliku u oba poluvremena.

U 33. minutu je neometan šutirao iz okreta sa sedam, osam metara, pored gola. Pet minuta prije kraja Senegalac je šutirao glavom u padu, a Nojer je skrenuo loptu u korner.

Barselona je bila nadmoćna u Lionu, imala je veći posjed i mnogo prilika, čak 25 šuteva ka golu, ali je domaćin preživio.

Golman domaćina Lopez u nekoliko navrata je odlično intervenisao, dok su Suarez i Dembele bili za malo neprecizni.

Revanši će se igrati 13. marta u Minhenu i Barseloni.

Sjutra će rivali biti Atletiko Madrid i Juventus, kao i Šalke i Mančester siti.

Obje utakmice počeće u 21 sat.

Tok mečeva:

Kraj na oba meča.

87' Sada je udarac oprobao Rakitić, opet Lopez dobro brani.

85' Najbolja prilika za "redse" u drugom dijelu. Mane je šutirao glavom u padu, Nojer je skrenuo loptu u korner.

70' Velika prilika za Barsu - Mesi je odlično prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu, a Suarez bio za malo neprecizan.

65' Dupli pas Mesija i Dembelea, Argentinac snažno šutira, Lopez brani.

58' Gnabri sa preko 20 metara, lopta je otišla preko prečke.

55' Depaj sa 15 metara, lopta je prohujala pored stative.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

46' Uzvraća Lion, Terije iz izglednce priliku šutira preko gola.

44' Dembele je opet bio opasan, bio je za malo neprecizan...

34' Velika šansa za Liverpul - Mane je neometan šutirao iz okreta sa sedam, osam metara, pored gola.

24' Pokušaj Salaha glavom nakon ubacivanja sa desne strane, lopta je otišla pored stative.

19' Dembele se oslobodio Duboe i šutirao, Lopez siguran.

9' Još jedna sjajna intervencija Ter Štegena, sada je pokušao Terije, Njemac uz pomoć prečke spašava svoj tim.

5' Šansa za Lion, pogriješio je Ter - Štegen, Auro je šutirao sa ivice kaznenog, ali se njemački golman iskupio sjajnom odbranom.