Sport klub

17. 02. 2019. 21:38   >>  21:15

NOVI REMI VALENSIJE

Viljarealu bodovi spasa, Sevilji "visi" LŠ

Fudbaleri Viljareala zabilježili su veoma važnu pobjedu u La Ligi, prvu posle tri mjeseca, pošto su na svom stadionu bili bolji od Sevilje 3:0.

Prednost „žutoj podmornici“, donio je defanzivac Alvaro udarcem glavom nakon kornera koji je izveo Santi Kasorla u 20. minutu. Najljepši detalj na utakmici viđen je u nadoknadi prvog poluvremena kada je Toko Ekambi završio sjajnu timsku akciju i povisio na 2:0.

Trener gostiju Pablo Maćin, reagovao je na startu drugog poluvremena uvođenjem u igru Visama Ben Jedera i Pabla Sarabije, ali to nije značajnije unaprijedilo igru tima iz Andaluzije.

Končanih 3:0, postavio je Pedrasa u 86. minutu. Ovo je prva pobjeda Viljareala u ligi nakon tri mjeseca, dok je Sevilja doživela četvrti poraz u nizu na strani. Obe ekipe narednog četvrtka igraju revanš mečeve šesnaestine finala Lige Evrope, nakon što su u prvim utakmicama ostvarile minimalni trijumf.

U meču 24. kola La Lige Valensija je na svom terenu odigrala samo 0:0 sa Espanjolom, što im je treći uzastopan remi.

"Slijepi miševi" su mnogo napadali, uputili čak 21 šut na gol, doduše samo jedan u okvir, koliko je imao i Espanjol. Međutim, nijesu uspjeli do gola. Do kraja utakmice Espanjol je ostao sa igračem manje, pošto je Havi Lopes dobio drugi žuti karton.

Poslije ovog remija Valensija je osma sa 32 boda, Espanjol je 13. sa tri manje.