[ Beta; Objavila: M.M ]

17. 02. 2019. 14:35 >> 16:51

ŠPANSKA LIGA

Real izgubio od Đirone

Fudbaleri Đirone pobijedili su danas na gostujućem terenu u Madridu Real sa 2:1, u utakmici 24. kola španske lige.

Real je poveo u 25. minutu golom Tonija Krosa, a izjednačio je Kristijan Stuani u 65. minutu iz penala. Penal je dosuđen nakon što je Serhio Ramos igrao rukom u šesnaestercu.

Veliku pobjedu Đironi na "Santjago Bernabeu" donio je Portu u 75. minutu.

U 45. minutu poništen je gol Marsela, pošto je uz pomoć VAR-a utvrđeno da je fudbaler Reala bio u ofsajdu.

Real je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je Ramos dobio drugi žuti karton u 90. minutu, posle oštrog starta.

Poslije sedmog poraza u prvenstvu, Real je treći na tabeli sa 45 bodova, ima dva manje od drugoplasiranog Atletika i devet manje od vodeće Barselone.

Đirona je prekinula niz loših rezultata i popela se na 15. mesto sa 27 bodova, koliko ima i Atletik Bilbao na 14. mjestu, ali uz meč manje. Đirona sada ima četiri boda više od Rajo Valjekana koji je prvi ispod crte, u zoni ispadanja.