[ Objavio: O.Z. ]

03. 02. 2019. 21:11   >>  20:39

AUGSBURG SIGURAN

Frajburg do boda u sudijskoj nadnoknadi

Fudbaleri Štutgarta i Frajburga igrali su neriješeno 2:2 u posljednjem meču 20. kola Bundeslige.

Štutgart je loše krenuo, pošto je Frajburg poveo već u 4. minutu golom Janika Haberera, koji je precizno šutirao po zemlji sa oko 20 metara.

Do preokreta je došlo tek u posljednjih 15 minuta. Prvo je skor poravnao Emilijano Insua u 75. minutu pošto mu je loptu grudima ostavio Nikolas Gonzales.

Isti igrač je bio asistent i osam minuta kasnije kada je za vođstvo Štutgarta od 2:1 pogodio Danijel Didavi. Mario Gomez je u 89. minutu dobio drugi žuti karton, pa je Štutgart ostao sa igračem manje, ali na kraju i bez dva boda.

Gol Frajburga za remi postigao je u trećem minutu sudijske nadoknade vremena Florijan Niderlehner, a na dodavanje Gondorfa.

Augsburg je ranije danas bio siguran protiv Majnca i slavio na svom terenu sa 3:0.

Sva tri pogotka za pobjednički tim postigao je Alfred Finbogason, u osmom i 34. iz penala, i u 54. minutu.

Augsburg je upisao tek četvrtu pobjedu od početka šampionata i 15. je na tabeli sa 18 osvojenih bodova.

Na drugoj strani, Majnc je na 11. poziciji sa 27 bodova.

Fudbaleri Augsburga u narednom kolu gostuju Verderu, dok Majnc dočekuje Bajer Leverkuzen.