[ Izvor: B92, Objavila: M.M.Lj. ]

03. 02. 2019. 14:41 >> 14:11

LALIGA

Viljareal ispustio vođstvo od 2:0

Fudbaleri Viljareala i Espanjola remizirali su 2:2 u prvom nedeljnom meču 22. kola španske LaLige.

Viljareal je ispustio vođstvo od 2:0 u posljednjih 15 minuta i dodatno ugrozio svoj prvoligaški status.

"Žuta podmornica" je povela golom Ibore u 37. minutu, da bi u 65. Santi Kasorla realizovao jedanaesterac.

Na El Madrigalu su već počeli da slave prvu pobjedu u domaćim takmičenjima od 8. decembra, kada je Bonera autogolom u 75. minutu vratio Espanjol u igru.

To je poremetilo domaćina koji više nije uspijevao da poveže igru, što Katalonci ekspresno koriste i već u 81. stižu do izjednačenja preko Rosalesa.

Do kraja meča Viljareal više nije imao ni fizičke ni psihološke snage da izbori pobjedu pa je remizirao peti put u posljednjih sedam kola.
S druge strane, ni Espanjol nije slavio od 4. januara, ali je bar okončao niz od tri poraza.

Ekipa Espanjola je 14. na tabeli Primere sa 25 bodova, dok je Viljareal na pretposljednjem mjestu sa šest bodova manje.

U sljedećem kolu Viljareal očekuje novi sudar sa konkurentima u borbi za opstanak, gostuje Valjadolidu, dok Espanjol čeka još jednog "davljenika", Rajo Valjekano.