29. 01. 2019. 23:07 >> 22:36

ŠANSA ZA LIVERPUL

Siti pao u Njukaslu, Junajted izvukao bod

Fudbaleri Mančester sitija izgubili su večeras od Njukasla sa 2:1, u 24. kolu Premijer lige.

Siti je izgubio iako je vodio već od prvog minuta golom Serhija Aguera.

Njukasl je u drugom poluvremenu, preko Salomona Rondona u 66. i Meta Ričija u 80. iz penala napravio veliko iznenađenje.

Siti je drugi sa 56 bodova, četiri manje od Liverpula koji će imati šansu da poveća prednost i napravi veliki korak ka tituli šampiona Engleske.

Mančester junajted nije pobijedio prvi put od smjene Žozea Murinja i dolaska Olea Gunara Solskjera na mjesto trenera.

Junajted je u Mančesteru igrao 2:2 sa Barnlijem.

Gosti su vodili golovima Ešlija Barnsa i Čarlija Vuda, a bod domaćinu donijeli su Pol Pogba iz penala u 87. i Viktor Lindelef u drugom minutu nadoknade.

Mančester junajted je šesti u engleskom prvenstvu, sa dva boda manje od Arsenala koji je mjesto iznad.

Barnli je na 14. mjestu sa 23 boda. Prestigao ga je Njukasl koji ima jedan više.

Arsenal je sa 2:1 golovima Pjer-Emerika Obamejanga i Aleksandra Lakazeta pobijedio Kardif.

Everton je golom Rišarlisona pobijedio Hadersfild u gostima 1:0, dok je Vulverhempton rezultatom 3:0 bio bolji od Vest Hema.

Fudbaleri Fulama pobijedili su Brajton sa 4:2.

Fulam je već u 17. minutu gubio 2:0.

Prvo je Kalum Čembers izjednačio na početku drugog poluvremena, lijepim šutom iz prve poslije loše intervencije defanzivca Brajtona u duelu sa Mitrovićem.

Mitrović je onda donio potpuni preokret Fulamu, golovima u 58. i 74. minutu.

Konačan rezultat postavio je Lusijano Vijeto.

Fulam je ostvario važnu pobjedu u borbi za opstanak, ali je i dalje pretposljednji, 19. na tabeli sa 17 bodova.