28. 11. 2018. 22:55 >> 23:32
5

"REDSI" PRED ISPADANJEM

PSŽ bolji od Liverpula, Napoli lako, Eriksen srušio Inter

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Liverpul na svom terenu 2:1 i preuzeli drugo mjesto u grupi C, dok je lider u toj grupi Napoli koji je rutinski pobijedio Crvenu zvezdu u Napulju 3:1. U grupi D, Totenhem je pogotkom Eriksena srušio Inter 1:0, pa su sada ta dva tima izjednačena na tabeli. U istoj grupi Barselona slavila na gostovanju PSV-u 2:1 i ovjerila čelnu poziciju.

“Redsi” su nakon ovog poraza pred eliminacijom, pošto im u posljednjem kolu protiv Napoliji treba pobjeda od najmanje dva gola razlike, pod uslovom da PSŽ slavi u gostima protiv Crvene zvezde.

Pobjedu Pari Sen Žeremnu donijelu su Bernat i Nejmar, dok je Milner pogodio za goste iz penala.

Napoli je lako izašao na kraj sa Zvezdom, uz dva pogotka Mertensa. Upisao se i Hamšik, dok je Ben postigao počasni gol za "crveno-bijele".

Totenhem je golom Eriksena pobijedio Inter, pa će posljednje kolo odlučiti putnika u osminu finala. Inter će ugostiti PSV, dok engleski tim ide na noge Barsi.

Katalonci su pogocima Mesija i Pikea slavili na gostovanju PSV-u.

Klub Briž je odolio u Dortmundu 0:0 i plasirao se u Ligu Evrope, dok je domaćin ovjerio prolaz dalje. Porto je savladao Šalke 3:1, oba tima su već u osmini finala , Portugalci će nokaut fazu dočekati sa prvog mjesta.

GRUPA A

Atletiko M. – Monako 2:0

Borusija D. – Klub Briž 0:0

Tabela: Atletiko 12, Dortmund 10, Klub Briž 5, Monako 1.

GRUPA B

Totenhem – Inter 1:0

PSV – Barselona 1:2

Tabela: Barselona 13, Inter 7, Totenhem 7, PSV 1.

GRUPA C

PSŽ – Liverpul 2:1

Napoli – Crvena zvezda 3:1

Tabela: Napoli 9, PSŽ 8,Liverpul 6, Crvena zvezda 4.

GRUPA D

Porto – Šalke 3:1

Lokomotiva – Galatasaraj 2:0

Tabela: Porto 13, Šalke 8, Galatasaraj 4, Lokomotiva 3.

Tok mečeva:

Kraj na svim mečevima.

93' Marega je ovjerio pobjedu Porta.

88' Smanji je Šalke preko Bentaleba.

83' Vraća se PSV preko De Jonga 2:1.

80' Totenhem je poveo golom Eriksena.

70' Pike je duplirao prednost Katalonaca.

61' Barsa je povela u Ajndhovenu, Mesi je zatresao mrežu.

57' Zvezda je smanjila preko Bena 3:1.

55' Porto je duplirao prednost, Korona je strijelac.

52' Napoli je ovjerio pobjedu, drugi gol Mertensa.

52' Porto je poveo protiv Šalkea, pogodio je Militao.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

46' Liverpul je smanjio preko Milnera iz penala. Prethodno je Di Marija srušio Manea u svom kaznenom prostoru.

37' I PSŽ je duplirao prednost, Nejmar je pogodio iz blizine, nakon što je Alison odbranio udarac Kavanija.

33' Mertens je duplirao prednost Napolija.

Samo dva gola u prvih pola sata...

13' Gol i u Parizu, Bernat je matirao Alisona.

11' Hamšik je doveo Napoli u vođstvo.