11. 11. 2018. 18:24   >>  18:01

LIDER NEMOĆAN

Betis slavio na Kamp nou

Fudbaeri Betisa pobijedili su u gostima Barselonu sa 4:3 u 12. kolu španske Primere.

Betis koji je bio u seriji od četiri utakmice bez trijumfa u domaćem prvenstvu uspio je da priredi iznenađenje na Kamp nou i pobijedi šampiona Španije i trenutnog lidera.

Poslije uvodnog pritiska Barselone, Betis je uspio da probije odbranu Katalonaca i preko Firpa u 20. minutu dođe do prednosti.

Zeleno-bijeli su samo 14. minuta kasnije poveli sa 2:0, a ovaj put pogodio je iskusni Iguain na asistenciju Kristjana Telja.

Barselona je potom ponovo imala inicijativu, ali sve do 67. minuta nije uspjela da smanji zaostatak, a tada je Lionel Mesi iz jedanaesterca pogodio za 1:2.

Samo četiri minuta kasnije Betis je ponovo došao do dva gola prednosti, a ovaj put Teljo je proigrao Đovanija Lo Selsa.

Katalonci su pogotkom Artura Vidala u 79. minutu uspjeli ponovo da dođu na samo gol zaostatka, međutim, nedoumice oko pobjednika ovog duela otklonio je Serhio Kanales u 83, iako je Mesi u 94. postavio konačnih 4:3.

Domaćin je utakmicu završio s igračem manje na terenu, pošto je Ivan Rakitić u 81. minutu dobio drugi žuti karton.

Barselona je i pored poraza zadržala prvo mjesto sa 24 boda, dok je 12. sa 16.