20. 10. 2018. 16:34   >>  16:18

NEGATIVAN SKOR MADRIĐANA

Levante odnio tri boda sa Bernabeua

Fudbaleri Levantea pobijedili su u gostima Real Madrid s 2:1 u prvoj današnjoj utakmici devetog kola španske Primere.

Madriđani su pod vođstvom Hulena Lopetegija uspjeli da obore sopstveni negativni rekord, pošto 464 minuta nijesu postigli gol.

Gosti iz Valensije su sjajno ušli u meč i poveli već u šestom minutu igre kada je Serhio Postigo uputio dugu loptu Hose Moralesu, a on je primio na ivici šesnaesterca, pobjegao svom čuvaru i desnom nogom šutirao za 1:0.

Samo sedam minuta kasnije Levante je uspio da udvostruči prednost golom Martija Rogera iz jedanaesterca.

Penalu je prethodilo igranje rukom defanzivca kraljevskog kluba Rafaela Varana, zbog čega su se fudbaleri Levantea pobunili, a sudija Giljermo Fernandez se poslije pregledanja VAR snimka odlučio za najstrižu kaznu.

U nastavku susreta domaća ekipa je vršila presing, a onda je uslijedio šok! Samo minuta poslije primljenog gola Marko Asensio je postigao gol za kraljevski klub, ali je on poništen jer se poslije pregledanog snimka, odnosno VAR vidjelo da je bio u ofsajdu.

"Kraljevski klub" je potom nastavio da napada, a kapiten Serhio Ramos je imao sjajnu šansu, šutirao je glavom, ali je lopta pogodila prečku.

Na početku drugog poluvremena su pokušavali Geret Bejl, Isko i Marselo, ali je nedostajalo koncentracije u realizaciji.

Madriđani su ipak u 72. minutu uspjeli da smanje zaostatak, a strijelac je bio Marselo na asistenciju Karima Benzeme.

Real je peti sa 14 bodova, dok Levante ima bod manje i trenutno je sedmi.