03. 10. 2018. 22:54 >> 23:24
15

POBJEDE ATLETIKA I DORTMUNDA

Barsa osvojila London, Napoli slavi Insinjea, preokret Intera

Barselona je slavila na gostovanju Totenhemu 4:2, uz dva gola Lea Mesija, dok je Napoli u finišu pogotkom Insinjea srušio Liverpul 1:0, epilog je dva najinteresantnija meča večerašnjeg programa u Ligi šampiona. Inter je nakon preokreta pobijedio PSV u gostima 2:1, a pobjede su ostvarili još Atletiko, Dortmund i Porto.

Grupa A: Slavili Dortmund i Atletiko

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobijedili su večeras na svom terenu Monako sa 3:0, u utakmici drugog kola Grupe A u Ligi šampiona.

Jakob-Brun Larsen bio je strijelac prvog gola za domaće u 51. minutu, a drugi gol postigao je Alaser Pako u 72. On je tri minuta prije toga promašio penal. Konačan rezultat postavio je Marko Rojs u drugom minutu nadoknade vremena.

Fudbaleri Atletika pobijedili su na svom stadionu u Madridu Briž sa 3:1.

Dvostruki strijelac bio je Antoan Grizman u 28. i 67. minutu, a gol je postigao i Koke, u četvrtom minutu nadoknade vremena. Jedini gol za belgijski tim postigao je Arno Greneveld u 39. minutu.

Na tabeli Grupe A Borusija i Atletiko imaju po šest bodova, a Briž i Monako su bez bodova.

U trećem kolu, 24. oktobra, Borusija će igrati u Dortmundu protiv Atletika, a Briž će dočekati Monako.

Grupa B: Pobjede Barselone i Intera

Fudbaleri Barselone pobijedili su večeras na londonskom Vembliju Totenhem sa 4:2, u utakmici drugog kola Grupe B u Ligi šampiona.

Barselona je povela u drugom minutu golom Filipea Kutinja, a prednost je udvostručio Ivan Rakitić u 28. minutu. Poslije toga gol za engleski tim postigao je Hari Kejn, u 52. minutu, a četiri minuta kasnije strijelac je bio Lionel Mesi. Drugi pogodak za domaće postigao je Erik Lamela u 66. minutu, a konačan rezultat postavio je Mesi, svojim drugim golom na meču, u 90. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi fudbaleri Intera pobijedili su PSV u Ajndhovenu sa 2:1.

PSV je poveo u 27. minutu golom Pabla Rosarija, a izjednačio je Rađa Naingolan u 44. minutu. Pobjedu "plavo-crnima" donio je Mauro Ikardi u 60. minutu.

Na tabeli Grupe B Barselona i Inter imaju po šest bodova, a Totenhem i PSV su bez bodova.

U trećem kolu, 24. oktobra Barselona će dočekati Inter, a Totenhem će igrati u Amsterdamu.

Grupa C: Golom u završnici Napoli pobijedio Liverpul

Fudbaleri Napolija pobijedili su večeras na svom terenu Liverpul sa 1:0, u utakmici drugog kola Grupe C u Ligi šampiona.

Napoli je bio bolji tokom cijele utakmice, propustio je nekoliko izglednih prilika, a jedini gol postigao je Lorenco Insinje u 90. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi Pari Sen Žermen je nešto ranije u Parizu pobijedio Crvenu zvezdu sa 6:1.

Na tabeli Grupe C Napoli je sada prvi sa četiri boda, Liverpul i Pari Sen Žermen imaju po bod manje, dok Zvezda na posljednjem mjestu ima jedan bod.

U trećem kolu, 24. oktobra, Zvezda će igrati na Enfildu protiv Liverpula, a Pari Sen Žermen će dočekati Napoli.

Grupa D: Porto bolji od Galatasaraja

Fudbaleri Porta pobijedili su večeras na svom terenu Galatasaraj sa 1:0, u utakmici drugog kola Grupe D u Ligi šampiona.

Jedini gol na utakmici postigao je Musa Marega u 49. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi, Šalke je ranije danas u Moskvi pobijedio Lokomotivu sa 1:0.

Na tabeli Grupe D Porto i Šalke imaju po četiri boda, tri je sakupio Galatasaraj, a Lokomotiva je bez bodova.

U trećem kolu, 24. oktobra, Porto će igrati u Moskvi protiv Lokomotive, a Galatasaraj će dočekati Šalke.

Kraj na svim mečevima.

93' Koke je potvrdio pobjedu Atletika 3:1.

91' Rojs je povisio na 3:0 za Dortmund.

90' Insinje po svemu sudeći donosi pobjedu napoliju protiv Liverpula!

90' Batsa je ovjerila pobjkedu, drugi gol Mesija.

72' Pako je duplirao prednost Dortmunda. Šapnac se tako iskupio za to što je tri minuta ranije promašio penal...

67' Atletiko opet vodi, drugi gol Grizmana.

66' Tothem je opet u igri, pogodio je Lamela 3:2.

60' Preokret Intera, Ikardi je utišao Ajndhoven.

56' Brzo je Barsa vratila dva gola prednosti, Mesi je strijelac.

Počelo je drugo poluvrijeme.

52' Vraća sa Totenhem, Kejn je smanjio na 2:1.

51' Dortmund je poveo protiv Monaka, strijelac je Larsen.

Kraj prvog dijela.

49' Poveo je Porto, Marega je načeo Galatasaraj.

44' Inter stiže do izjednačenje, Naingolan je zatresao mrežu.

40' Briž je poravnao u Madridu, Grenevald je matirao Oblaka.

28' Barsa na 2:0, sada je strijelac Rakitić.

28' Poveo je Atletiko protiv Briža, pogodio je Grizman.

27' Gubi Inter u Ajndhovenu, vođstvo PSV-u donio je Rosario.

2' Barsa je povela na "Vembliju", Kutinjo je strijelac.