29. 09. 2018. 20:09 >> 19:56
1

1. CFL

Zeta slavila u Petrovcu, prekinut niz OFK Titograda

Fudbaleri Zete pobijedili su večeras u Petrovcu istoimeni domaći tim 1:0, u posljednjem meču desetog kola Telekom Prve crnogorske lige.

Odlučujući pogodak, za četvrtu uzastopnu pobjedu Zete, postigao je Nikola Krstović u 52. minutu.

Lider šampionata, OFK Titograd doživio je poraz, dok su fudbaleri Budućnosti i Sutjeske ostvarili pobjede u desetom kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Vodeći OFK Titograd poražen je u Pljevljima od Rudara 3:1 i doživio prvi poraz ove sezone.

Pljevaljski tim do pobjede, druge u dosadašnjem dijelu takmičenja, vodili su Alfons Denis Sopo u 18, Ivan Pejaković u 49. i Patrik Felipe Justino Alves u 64. minutu.

Jedini pogodak za OFK Titograd postigao je Vojin Pavlović u 85. minutu.

Budućnost je pod Goricom savladala Iskru 1:0, a do petog trijumfa došla je pogotkom Igora Ivanovića u 45. minutu.

Sutjeska, koja brani trofej, savladala je u podgoričkom naselju Zlatica ekipu Mornara 1:0 i ostvarila petu pobjedu u dosadašnjem dijelu takkmičenja.

Pitanje pobjednika odlučio je Stefan Lončar u 22. minutu.

Ubjedljivu pobjedu ostvario je Grbalj, koji je u Donjoj Gorici savladao cetinjski Lovćen 5:0

Ekipa iz Radanovića do druge pobjede ove sezone došla je golovima Miloša Džugurdića u 12, Stefana Đorđevića u 33, Predraga Kašćelana 53, Vladana Kordića u 67. i Nedjeljka Vlahovića u 75. minutu.

OFK Titograd je, poslije desetog kola, vodeći na tabeli sa 21 bodom. Budućnost i Sutjeska osvojili su po 18, Zeta je četvrta sa 15, dok po bod manje imaju Iskra i Petrovac.

U narednom kolu, 6. oktobra, sastaće se: Mornar – Budućnost, Sutjeska – Lovćen, Grbalj – Petrovac, Zeta – Rudar i OFK Titograd – Iskra.

TROFEJ RADIJA CG: Milošević i dalje prvi

Fudbaler Iskre, Stefan Miloševoć sa sedam golova vodeći je na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Zete, Nikola Krstović postigao je pet, a po dva gola manje Goran Vujović iz Lovćena i Igor Ivanović iz Budućnosti.

Po dva puta u listu strijelaca upisali su se Marko Vučić (Sutjeska), Luka Merdović (Sutjeska), Bojan Božović (Sutjeska), Edvin Kuč (Rudar), Denis Džanović (Mornar), Filip Kalačević (Mornar), Miloš Mijić (Budućnost), Miloš Kalezić (Petrovac), Marko Kažić (Petrovac), Danilo Pešukić (Zeta), Marko Pavićević (OFK Titograd) i Vasilije Kalezić (OFK Titograd).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne četiri golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.