rtcg.me/Beta [ Objavio: O.Z. ]

22. 09. 2018. 18:38 >> 18:18

PRIMERA

Alaves čuva 3. mjesto,Valjadolid do boda u 94.

Fudbaleri Alavesa pobijedili su danas Rajo Valjekano u gostima sa 5:1, u petom kolu španskog prvenstva.

Alaves je vezao tri pobjede i sada je treći na tabeli Primere sa 10 bodova. Rajo Valjekano ima tri boda i na 18. je mjestu.

Gosti su poveli u osmom minutu preko Ćima Navara, a u 30. je izjednačio Raul De Tomas.

Novu prednost Alavesu u 34. je donio Ibai, a taj klub je imao i igrača više minut kasnije, zbog isključenja Abdulaja Be.

Pobjedu Alavesa u 56, 77. i 95. minutu potvrdili su Džonatan Kaljeri, Ibai i Burgi.

Fudbaleri Selte i Valjadolida odigrali su danas neriješeno 3:3.

Selta je posle samo devet minuta igre imala prednost od 2:0, golovima Jaga Aspasa u petom i Maksimilijana Gomesa u devetom minutu, ali je Valjadolid do kraja meča uspeo da stigne do boda.

Na 2:1 je smanjio Oskar Plano u 39. minutu, Aspas je u 54. postigao svoj drugi gol na meču, dok je Enes Unal pogotkom u 65. minutu ponovo doveo svoj tim na samo gol zaostatka.

Konačan rezultat postavio je Leonardo Suares u 94. minutu.

Selta je četvrta na tabeli sa osam bodova, dok je Valjadolid na 18. poziciji sa tri osvojena boda.

Fudbaleri Eibara pobijedili na svom terenu ekipu Leganesa sa 1:0, a strijelac tog gola bio je Kike u 52. minutu.

Eibar je osmi na tabeli sa sedam bodova, dok je Leganes posljednji sa samo jednim bodom.