[ rtcg.me, beta ]

19. 09. 2018. 22:54   >>  23:06

RONALDO ISKLJUČEN

Juve može s igračem manje, Lion šokirao Siti, Real siguran

Veče u Ligi šampiona je obilježio je Kristijano Ronaldo koji je zaradio direktan crveni karton protiv Valensije, ali to nije pokolebalo Juventus koji je slavio na "Mestalji" 2:0. Iznenađenje je priredio Lion koji je pobijedio Siti na "Etihadu" 2:1, dok su sigurne pobjede ostvarili Real, Bajern i Junajted protiv Rome 3:0, Benfike 2:0, odnosno Jang Bojsa 3:0.

Oba pogotka za Juventus postigao je Miralem Pjanić i oba iz penala, u 45. i 51. minutu.

Juventus je bio bolji u prvih 45 minuta, imao je nekoliko dobrih prilika, ali je prvi dio meča u Valensiji obilježio direktni crveni karton koji je dobio Kristijano Ronaldo.

Njemački sudija Feliks Brih je Portugalcu pokazao crveni karton u 29. minutu zbog navodnog udaranja Džejsona Murilja. Ovo je prvi crveni karton koji je Ronaldo dobio u Ligi šampiona, na 154. utakmici u tom takmičenju.

Fudbaleri Juventusa su bili u šoku nakon izlaska Ronalda sa terena, ali su vrlo brzo uspostavili svoju igru. Žoao Konselo je u 43. minutu pogodio prečku, a samo dva minuta kasnije "stara dama" je stigla i do prednosti.

Dani Pareho je u kaznenom prostoru oborio Konsela, Brih je pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač bio je Pjanić.

Na samom početku drugog poluvremena Juventus je, sa igračem manje, praktično stavio tačku na ovaj meč. Muriljo je skrivio penal, Pjanić je ponovo preuzeo odgovornost i ponovo je bio bolji od Neta za 2:0 u 51. minutu.

Valensija je u 93. minutu mogla da ublaži poraz, ali Pareho nije iskoristio jedanaesterac.

U drugoj utakmici Grupe H, fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su u gostima Jang Bojs sa 3:0.

Dva gola za Junajted postigao je Pol Pogba, u 35. i 44. minutu iz jedanaesterca, a u strijelce se upisao i Entoni Marsijal u 66. minutu.

Šampion Premijer lige Mančester Siti je na početku meča propustio dvije dobre prilike preko Rahima Sterlinga, pa je u 26. minutu stigla kazna. Maksvel Korne je, poslije centaršuta Nabila Fekira i loše intervencije odbrane Sitija, pogodio za 1:0.

Lion je na odmor otišao sa dva gola prednosti, pošto je Fekir u 43. minutu zatresao mrežu domaće ekipe. Fekir je iskoristio grešku Fernandinja i sa oko 18 metara poslao loptu iza leđa Edersona.

Bernardo Silva je u 67. minutu smanjio na 2:1. Silva se dobro izborio za prostor u šesnaestercu i primio pas koji mu je poslao Sane i potom pogodio mrežu francuskog tima.

Ekipa Pepa Gvardiole je do kraja meča jurila makar izjednačenje, ali nije u tome uspjela.

Fudbaleri Šahtjora i Hofenhajma odigrali su ranije danas neriješeno 2:2.

Fudbaleri Real Madrida pobjedom su počeli odbranu titule u Ligi šampiona, pošto su večeras na svom terenu slavili protiv Rome sa 3:0.

Golove za Real postigli su Isko u 45. i Garet Bejl u 58. i Marijano u 92. minutu.

Real je bio mnogo bolji tim u prvom poluvremenu, ali tu svoju nadmoć nije uspio da materijalizuje sve do 45. minuta kada je mrežu italijanskog tima iz slobodnog udarca pogodio Isko.

Fudbaleri Reala su u 58. minutu odigrali munjeviti kontranapad koji je pogotkom završio Bejl.

Real je u 79. minutu propustio zicer preko Asensija, ali je do kraja meča ipak postigao i treći gol. Strijelac je bio Marijano u 92. minutu.

U drugoj utakmici Grupe G, fudbaleri Viktorije Plzenj i moskovskog CSKA odigrali su neriješeno 2:2, nakon što je domaći tim vodio sa 2:0 nakon prvog poluvremena.

Oba pogotka za pobjednički tim postigao je Mihael Krmenčik u 29. i 41. minutu, dok su strijelci za CSKA bili Fjodor Čalov u 49. i Nikola Vlašić u 95. minutu iz penala.

Bajern je slavio u Lisabonu 2:0, a poveo je već u desetom minutu golom Roberta Levandovskog. Bio je to dobro izveden kontranapad  u kojem su učestovali Riberi, Sančes i Alaba, a završio ga Levandovski golom.

Konačan rezultat postavio je Renato Sančes u 54. minutu, nakon asistencije Hamesa Rodrigesa.

Tok mečeva:

Kraj na svim mečevima.

95' Vlašić donosi bod "armejcima" u Češkoj 2:2.

92' Mariono za vođstvo Reala 3:0...

67' Siti je preko Silve smanjio na 2:1, drama u najavi na Etihadu...

66' Junajted za razliku od gradskog rivala ubjedljiv, Marsijal je povisio na 3:0.

58' Real hita ka pobjedi, Bejl je pogodio za 2:0...

54' Bajern sigurani, Snačez za 2:0 u Lisabonu.

51' Juve je duplirao prednost, opet Pjanić iz penala. Prethodno je Muriljo srušio Bonućija u svom kaznenom prostoru.

49' Vraća se CSKA, Čalov je smanjio na 2:1 protiv Plzenja.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

45' Juve sa igračem manje vodi, pogodio je Pjanić iz penala, koji je izborio Kanselo.

45' Real stiže do vođstva preko Iska.

43' Lion se šali, Fekir je duplirao prednost na "Etihadu".

43' Junajted je na sigurnih 2:0, drugi gol Pogbe, ovoga puta iz penala.

41' Plzenj je duplirao prednost, opet Krmencik.

35' Junajted je stigao do vođstva na gostovanju Jang Bojsu, mrežu je zatresao Pogba.

30' Šok za Juve, Ronaldo je dobio direktan crveni karton, nakon duela sa Muriljom bez lopte. Čini se prestrogo...

29' Poveo je Plzenj u okršaju sa CSKA, pogodio je Krmencik.

26' Muk na "Etihadu", Korne je matirao Edersona i doveo Lion u vođstvo.

10' Prvi gol u večernjem terminu pao je u Lisabonu, vodi Bajern. Strijelac je Levandovski, nakon asistencije Alabe.