10. 09. 2018. 22:36 >> 22:22
30

PRVA POBJEDA

Crna Gora rutinski savladala Litvaniju

Fudbaleri Crne Gore savladali su Litvaniju pod Goricom 2:0 i upisali prvu pobjedu u Ligi nacija. Golove za "hrabre sokole" postigli su Stefan Savić iz penala i Marko Janković.

To je prvi trijumf crnogorskih fudbalera u četvrtoj grupi C lige, nakon startnog remija u Ploeštiju sa Rumunijom (0:0).

Litvanija je upisala i drugi poraz, nakon što je pred svojim navijačima izgubila od Srbije 1:0.

Crnogorska reprezentacija povela je golom Stefana Savića u 34. minutu iz jedanaesterca.

Defanzivac madridskog Atletika protiv Litvanije odigrao je 50. meč u crnogorskom dresu.

Na 2:0 povisio je Marko Janković u 36. minutu, nakon odličnog ubacivanja Žarka Tomaševića.

Janković je mogao da se upiše u strijelce i u 20. minutu, bio je sam ispred litvanskog golmana Ernestasa Šetkusa, ali je šutirao pravo u njega.

Šetkus je odlično intervenisao i u 31. minutu i zaustavio udarac glavom Fatosa Bećiraja.

Priliku da uveća prednost imao je i Marko Simić u 57. minutu, ali je lopta nakon njegovog udarca glavom završila na stativi.

Litvanija je zaprijetila u 14, kada je Vikintas Slivka sa desetak metara šutirao pored gola, a prvi udrac u okvir gola uptio je Arvidas Novikoas u 57. minutu, ali je crnogorski golman Danijel Petković bio siguran.

Crnogorski fudbaleri sa tribina gradskog stadiona imali su podršku i muške seniorske košarkaške reprezentacije, koja se u Podgorici priprema za nastavak kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i duele sa Turskom i Ukrajinom.

U drugom meču četvrte grupe Srbija i Rumunija igrale su u Beogradu neriješeno 2:2.

Crna Gora je vodeća na tabeli sa četiri boda, koliko ima i Srbija, sa slabijom gol razlikom.

Rumunija je osvojila jedan, dok je Litvanija poslije dva kola bez bodova.

Crna Gora će u trećem kolu, 11. oktobra, ugostiti Srbiju.

Kraj meča.

80' Briga za Tumbakovića, Savić je izašao zbog povrede, zamijenio ga je Kopitović.

66' Dobar prodor Černika i centaršut, Slivka je pokušao sa peterca, ali Petković brani.

62' Probao je Jovović sa distance, Šetkus je skrenuo loptu u korner.

59' Okvir gola je spasio Litvance! Janković je centirao iz kornera, Simić je sjajno skočio i skrenuo loptu do stative....

57' Novikovas je pokušao sa ivice kaznenog prostora, Petković siguran.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

35' Blic-krig Crne Gore! Tomašević je ubacio sa lijeve strane, a Janković sve pratio i iz blizine poslao loptu u mrežu.

34' Naplatila je Crna Gora dominaciju, Savić je pogodio iz penala, prethodno je Limonas igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

32' Kakva šansa za "sokole"! Janković je sjajno centrirao sa desne strane, Bećiraj sa peterca šutirao glavom, ali je opet sjajan bio Šetkus.

20' Janković je pokušao iskosa sa desne strane, Setkus je odlično intervenisao.

12' Prvi su zaprijetili gosti, Slivka je šutirao sa 11-12 metara pored gola.

U prvih 10 minuta bez pravih šansi za gol.