rtcg.me/Beta [ Objavio: O.Z. ]

19. 08. 2018. 20:59 >> 22:13

PRIMERA

Istorijski trijumf Ueske, het- trik Andrea Silve

Fudbaleri Sevilje pobijedili su večeras u Madridu Rajo Valjekano sa 4:1, u prvom kolu španske Primere. Ranije danas novajlija u ligi, Ueska je u gostima sa 2:1 pobijedila Eibar

Povratnik u ligu i aktuelni šampion Segunde, dobro je počeo utakmicu, došao do gola, ali je on poništen zbog malog ofsajda. Isto se dogodilo samo par minuta kasnije na drugoj strani, ali se rezultat zapravo tek promijenio u 15. minutu.

Strijelac za Sevilju tada je bio Franko Vaskes na asistenciju Hesusa Navasa.

Prednost je udvostručio pojačanje iz Milana, Milana Andre Silva, koji je minule sezone u Seriji A postigao samo dva gola na 24 nastupa

Isti igrač je u 45. doveo Sevilju do tri gola prednosti, a svoj het-trik kompletirao je u 79. minutu.

Rajo Valjekano je preko Adrija Embarba u 89. minutu iz jedanaesterca samo uspio da ublaži poraz.

žUeska je imala sjajan debi u Primeri. Dvostruki strijelac za novajliju u La Ligi, tima koji dolazi iz grada od svega 55.000 stanovnika, bio je Aleks Galar. On je prvi put srpskog golmana Marka Dmitrovića savladao u petom minutu, da bi u 40. povisio na 2:0.

To su bile gotovo jedine dvije prilike Ueske u prvom poluvremenu, ali su iz obje uspeli da zatresu mrežu Eibara.

Domaćin je u drugom poluvremenu pritiskao Uesku, ali više od jednog gola koji je postigao Gonsalo Eskalante u 69. minutu, nije uspio da postigne.

Eibar u sljedećem kolu gostuje Herafeu, dok Ueska ide u Bilbao.