18. 08. 2018. 20:29 >> 20:14

DOBAR START "PLAVACA"

Čelsiju pripao derbi sa Arsenalom

Sjajan derbi odigrali su Čelsi i Arsenal na "Stamford Bridžu" u 2. kolu Premijer lige, a domaći tim došao je do nove pobjede.

Ekipa Mauricija Sarija odlično je počela novu sezonu, dok je Arsenal neslavno krenuo s trenerom Unaijem Emerijem, pa je ovo "Tobdžijama" bio drugi poraz nakon što su izgubili od Mančester sitija.

Već u devetom minutu Pedro je bio strijelac vodećeg gola za "Plavce" nakon sjajne akcije po lijevoj strani, da bi u 20. minuti Alvaro Morata dublirao prednost - 2:0.

Finiš prvog dijela pripao je gostima iz sjevernog Londona. Prvo je Obamejang imao veliki promašaj, pa Mkhitarijan, koji se u 37. minutu iskupio golom za 2:1.

Samo četiri minute kasnije Ivobi na asitsenciju Mkhitarijana pogađa za 2:2 i Arsenal se u potpunosti vratio u meč.

U nastavku je tempo igre malo opao, ali je domaći sastav preko Markosa Alonsa u 81. minuti došao do nova tri boda.

Čelsi u naredenom kolu gostuje Njukastlu, dok će Arsenal prve bodove tražiti na svom "Emirejtsu" protiv Vest Hema.

Ranije danas, Totenhem je pobijedio na svom terenu Fulam sa 3:1, dok su prve pobjede ostvarili Everton i Lester.