19. 07. 2018. 22:20 >> 22:35
8

UBJEDLJIV PORAZ RUDARA

Farani šokirali Titograd, častan oproštaj Budućnosti

Crnogorski fudbalski klubovi OFK Titograd, Budućnost i Rudar eliminisani su u prvoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope. OFK Titograd se obrukao - "romantičari" su ispali od ekipe B 36 sa Farskih Ostrva, pošto su večeras poraženi pod Goricom 2:1. U prvom meču nije bilo golova. Budućnost je remizirala protiv Trenčina u Slovačkoj 1:1, a eliminisana je zbog poraza u prvom duelu 2:0. Rudar je, baš kao i u Nikšiću, poražen od Partizana u Beogradu 3:0.

OFK Titograd je doživio debakl, vodio je na poluvremenu, ali je onda u nastavku neshvatljivo stao i tako propustio priliku da u Podgoricu dovede Bešiktaš.

"Romantičari" su poveli već u 4. minutu preko Zorana Petrovića, ali su u nastavku Hajnesen i Sag režirali preokret i odveli svoj tim u drugo kolo.

Budućnost se dostojanstveno oprostila od Evrope.

U posljednjih 20 minuta viđena su oba gola. Mance je doveo Trenčin u vođstvo, da bi sedam minuta prije kraja "plavi" promašili penal.

Ivanović je izborio jedanaesterac i preuzeo odgovornost sa bijele tačke, ali ga je Ševrinec pročitao...

Ipak, u sudijskoj nadoknadi rezervista Perović je poravnao i postavio konačnih 1:1.

Partizan je opet rutinski savladao Rudar 3:0. Golove za "crno-bijele" postigli su Pantić, Ožegović i Gomeš.

Crna Gora je tako ostala sa samo jednim predstavnikom u Evropi. To je šampion Sutjeska, koja će nakon ispadanja od Astane u kvalifikacijama za Ligu šampiona takmičenje nastaviti u Ligi Evrope.

Nikšićani će snage odmjeriti sa jermenskim Alaškertom.

Tok mečeva:

Kraj, sva tri naša predstavnika su elminisana.

22:17 Budućnost stiže do izjednačenja, pogodio je Perović u 90. minutu!

22:10 Budućnost je promašila penal Ivanovićev udarac sa bijele tačke odbranio je goman Trenčina.

22:09 Rikardo Gomeš je povisio na 3:0, oslobodio se jednog defanzivca Rudara i sa 10-11 metara poslao loptu u mrežu.

22:08 Titograd pred ambisom! Sag je sedam minuta prije kraja donio preokret Faranima!

21:55 Gubi i Budućnost, Mance je matirao Mijatovića.

21:36 Šok pod Goricom, B36 je poravnao, Hansen je pogodio za 1:1!

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela na sva tri meča.

21:14 Miletić je odlično probio po lijevoj strani i centrirao, a Ožegović glavom matirao Radovića.

20.47 Azango je uzdrmao stativu gola Budućnosti...

20.40 Partizan vodi, gol domaćih nakon uigrane akcije. Suma je centrirao po zemlji , a Pantić sa 10-11 metara pogodio od stative.

20.34 Već u četvrtom minutu je poveo OFK Titograd, pogodio je Zoran Petrović.