Objavio: P.R. [ FSCG, rtcg.me ]

02. 06. 2018. 22:10   >>  22:11 7

PRIJATELJSKA UTAKMICA

Slovenija slavila pod Goricom

Fudbaleri Crne Gore poraženi su od Slovenije sa 2:0 u posljednjoj prijateljskoj utakmici uoči početka Lige nacija.

U duelu reprezentacija sa velikim brojem izostanaka važnih igrača, bolje su se snašli gosti, koji su bili konkretni, praktično su iskoristili jedine dvije šanse koje su napravili. Na drugoj strani, Crna Gora je imala nekoliko izglednih prilika, pogotovo u drugom dijelu, ali lopta nije završila u mreži protivnika.

Selektor Ljubiša Tumbaković ponovo je dao šansu velikom broju igrača, a debitantski nastup u dresu reprezentacije upisao je štoper Sutjeske Miloš Bakrač.

Utakmica na Gradskom stadionu u Podgorici otvorena je veoma dobrom šansom za Stefana Mugošu. Napadač Crne Gore primio je loptu na petnaestak metara iskosa i odmah šutirao, ali je golman gostiju Vid Belec bio siguran.

Nakon toga ,,sokoli“ su imali nekoliko opasnih napada, ali je Slovenija bila ta koja je došla do gola. U 38. minutu Boris Kopitović oborio je u svom šesnaestercu Tima Matavža, što je sudija Igor Pajač okarakterisao kao prekršaj za jedanaesterac. Siguran egzekutor bio je Roman Bezjak.

U nastavku su ,,sokoli“ stvorili još dvije odlične prilike. Prvo je u 59. minutu izblokiran Fatos Bećiraj nakon prodora Marka Vešovića, dok je u 76. minutu Mugoša pogodio stativu glavom poslije kornera Marka Jankovića. Na odbijenu loptu natrčao je Bećiraj, međutim, njegov šut sa par metara je izblokiran.

Bio je to period ofanzive domaćina, koji je prekinut u 79. minutu munjevitom kontrom koju je uspješno završio Miha Zajc.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata.

Crna Gora - Slovenija 0:2

Tok utakmice:

90+3' Kraj meča.

87' Posljednja promjena. U igri Boljević umjesto Jankovića.

84' Nove promjene. Kaljević umjesto Mugoše

79' GOL 0:2 - Zajc je zatresao mrežu na asistenciju Črnigoja nakon kontre.

76' Stativa Mugoše. Nakon kornera Jankovića, Mugoša je pogodio okvir gola, a na odbijenu loptu Bećiraj je loše reagovao.

73' Posljednja izmjena kod Slovenaca. U igri je Boben umjesto Mevlja. Kod nas ulazi Bakrač umjesto Simića.

69' Hakšabanović umjesto Mirkovića na terenu.

68' Jokić dobija žuti karton.

68' Šansa za Slovence, ali je Mijatović bio brži od protivničkih napadača.

66' Žuti karton dobija Mugoša.

62' Kod Slovenije ulaze Črnigo i Majer umjesto Verbiča i Krhina. Kod nas ulazi Đorđević umjesto Jovovića.

59' Sjajan ulaz Bešovića koji je dodao do našeg kapitena, ali je Bećiraj izblokiran ispred golmana Slovenije.

56' Nove promjene kod Slovenaca. Dervišević mijenja Kurtiča.

55' Prva izmjena Tumbakovića. Lončar umjesto Kosića.

54' Šporar dobija žuti karton zbog starta nad Simića.

46' Krenulo je drugo poluvrijeme. Prve izmjene kod Slovenije. Stojanović umjesto Mileca, dok Šorar mijenja Matavža.

45+3' Kraj prvog poluvremena.

45' Žuti karton dobija i Vešović nakon reakcije.

44' I Krhin dobija žuti karton zbog starta nad Bećirajem.

40' Prvi žurti karton dobio je Kurtić.

39' GOL 0:1 - Bezjak precizan sa bijele tačke.

38' Penal za Sloveniju! Neporezna reakcija Kopitovića. Zakačio je Zajca umjesto lopte.

31' Poništen gol Bećiraja. Sudija je ocijenio da je naš kapiten prilikom primanja odigrao rukom.

29' Još jedna prilika. Jovović je probio odbranu Slovenije po lijevoj strani i ubacio oštriju loptu koju nije imao niko da zakači.

26' Simić blokirao ubačaj u kazneni. Prvi korner na utakmici za goste.

23' Jovović dobio lakat u glavu prilikom skoka za loptu. Već devet prekršaja su napravili Slovenci.

12' Prva velika prilika. Kosović je uposlio Mugošu nakon greške odbrane Slovenije, ali je šut završio pravo u Beleca.

1' Počela je utakmica.

Crna Gora: Mijatović, Marušić, Simić, Kopitović, Vešović, Mirković, Jovović, Kosović, Janković, Mugoša i Bećiraj.

Slovenija: Belec, Jokić, Mevlja, Blažič, Milec, Krhin, Kurtić, Verbič, Zajc, Bezjak i Matavž.

Crna Gora i Slovenija drugi put sastaće se u Podgorici. Prvi međusobni duel, 22. avgusta 2007. godine, završen je bez pobjednika, 1:1.