Objavila M.L.B. [ Mina ]

30. 05. 2018. 22:21   >>  07:35 3

DRUGI PUT U ISTORIJI

Adrović presudio Igalu, Mladost osvojila Kup

Fudbaleri Mladosti osvojili su Kup Crne Gore, drugi put u istoriji, pošto su u finalu na stadionu pod Goricom savladali Igalo 2:0. Oba gola postigao je Admir Adrović, koji je u 54. i 57. minutu iskoristio sjajne asistencije Zorana Petrovića.

Već u prvom minutu Mladost je stvorila dvije šanse u jednom napadu. Prvo je udarac Ćetkovića odbranio Bjelica, da bi šut Petrovića bio izblokiran.

Uzvratilo je Igalo nekoliko minuta kasnije kada je udarac Pavićevića sa 30 metara Ljuljanović odbranio iz dva pokušaja.

U 15. minutu Kopitović je pokušao sa ivice kaznenog prostora, Ljuljanović je bio siguran.

Sredinom prvog dijela Ćetković je šutirao sa distance, Bjelica je odbio loptu u korner.

Nedugo zatim, Petrović je pokušao glavom nakon kornera, ali je golman Igala dobro intervenisao. Do kraja prvog dijela nije bilo mnogo uzbuđenja, pa je ostao rezultat sa početka meča.

Mladost je povela u 54. minutu. Petrović je izvanredno centrirao sa desne strane, a Adrović sjajno skočio sa sa 10-11 metara glavom poslao loptu u mrežu.

U narednom napadu Miličković je pogodio stativu.

Samo dva minuta kasnije "romantičari" su duplirali prednost. Petrović je opet uposlio Adrovića, koji je izašao sam ispred Bjelice, obišao ga i pogodio mrežu.

U 66. minutu opet je okvir gola bio saveznik Igala. Novović je šutirao iskosa sa lijeve strane i pogodio bližu stativu.

Novljani su tek u 70. minutu reagovali, Kopitović je uputio udarac sa sedam, osam metara, ali je Cicmil izbacio loptu praktično sa gol linije.

Mladost je potom mirno privela meč kraju i zasluženo osvojila Kup Crne Gore.

Urednik sportske redakcije radija Crne Gore Radisav Tvrdišić uoči finala uručio je golgeteru Sutjeske Igoru Ivanović trofej za najboljeg strijelca Telekom prve lige.

Ivanović je u prethodnoj sezoni postigao 14 golova.