rtcg.me [ Objavio: O.Z. ]

26. 05. 2018. 22:14 >> 22:56

ZA ANALE

Pogledajte greške Karijusa i majstorije Bejla

U velikom finalu Lige šampiona u Kijevu, Real Madrid je poveo golom Karima Benzeme koji će se dugo prepričavati kakav god bio konačan ishod meča.

Nevjerovatan gol za 1:0 postignut je u 50. minutu.

Golman Liverpula Loris Karijus je intervenisao u šesnaestercu, zatim probao da uposli rukom Lovrena, ali je pogodio Benzemu, od čije noge se lopta odbila pravo u mrežu.

Čuvar mreže "redsa" odmah je postao meta podsmijeha ljubitelja fudbala na društvenim mrežama.

Pojedini navijači uporedili su njegovu grešku sa kiksom golmana minhenskog Bajerna Ulrajha u revanšu polufinala u Madridu kada se okliznuo, lopta ga je prošla, a upravo Benzema je i tada bio na pravom mjestu i postigao gol koji je prelomio meč i odlučio putnika u finale.

Međutim, Liverpul je ekpresno došao do izjednačenja u 55. minutu. Strijelac je bio Sadio Mane nakon kornera.

Real je ipak vratio prednost, evrogolom rezerviste Gareta Bejla u 64. minutu. Pogledajte majstoriju Velšanina:

Bejl i Karijus su u 83. minutu ponovo bili u centru pažnje. Ljevonogi bombarder uputio je snažan šut sa preko 30 metara, a golman Liverpula očajno intervenisao pa je lopta i treći put večeras završila iza njegovih leđa - 3:1.

To je bio konačan rezultat finala u Kijevu.

Bejl je postao prvi igrač koji je sa klupe ušao u finalu nekog evropskog klupskog takmičnja i postigao dva gola.

Real je treći put uzastopno osvojio titulu prvaka Evrope i ponovo ispisao istoriju najjačeg klupskog takmičenja.

Izvještaj i kompletan tok meča pogledajte na OVOM LINKU.