Objavio: P.R. [ Mina ]

12. 05. 2018. 19:01 >> 19:07

1. CFL

Sutjeska i Grbalj neriješeno, trijumf Budućnosti

Fudbaleri novog šampiona, Sutjeske igrali su danas u Nikšiću protiv Grblja neriješeno 1:1, u utakmici 33. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Ekipa iz Radanovića povela je golom Dragana Grivića u 50. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Branislav Janković u 80. minutu.

Budućnost je u Podgorici pobijedila Dečić 3:1, golovima Slavka Damjanovića u 10. i Ilije Tučevića u 35. i 42. minutu. Jedini pogodak za Dečić postigao je Radivoje Golubović u 60. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Iskre i Mladosti, koji su u Danilovgradu igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Željka Krstovića u 3. minutu. Konačan rezultat, tri minuta kasnije, postavio je Vojin Pavlović.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su i fudbaleri Zete i Rudara.

Zeta je u Golobovcima savladala Petrovac 3:1, golovima Nikole Krstovića u 9, Pjetera Ljujđuraja u 64. i Aldina Adžovića u 90. minutu. Jedini pogodak za Petrovac postigao je Benjamin Kacić u 69. minutu iz jedanaesterca.

Rudar je kao gost slavio protiv Kom Eurozoksa 2:0, golovima Filipa Mitrovića u 6. i Armina Bošnjaka u 50. minutu.

Sutjeska je, poslije 33. kola, vodeća na tabeli sa 73 boda i ima 19 višeod drugoplasirane Budućnosti. Mladost je osvojila 50, Zeta 45, a po bod manje Grbalj i Rudar.

TROFEJ RADIJA CG: Ivanović i dalje sam na vrhu

Fudbaler Sutjeske, Igor Ivanović, sa 12 postignutih golova zauzima prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadači Mladosti, Grblja i Zete, Admir Adrović, Ivan Vuković i Nikola Krstović, postigli su po 11, dok se Marko Ćetković iz Mladosti osam puta upisao u listu strijelaca.

Po sedam puta strijelci su bili Božo Marković (Sutjeska), Luka Merdović (Sutjeska), Bogdan Milić (Iskra) i Stefan Đorđević (Petrovac), dok su po šest golova postigli Alen Melunović (Budućnost), Darko Nikač (Budućnost) i Filip Kukuličić (Iskra).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.