[ Beta,rtcg.me ]

15. 04. 2018. 19:10 >> 19:16

PETA TITULA

Siti novi šampion Engleske, poraz Junajteda

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su danas trofej u Premijer ligi, pošto je njihov gradski rival Mančester junajted izgubio na svom stadionu od Vest Bromvič Albiona sa 1:0 u 34. kolu.

Siti je tako pet utakmica prije kraja šampionata i teoretski obezbijedio trofej u šampionatu Engleske, pošto na liderskom mjestu imaju 87 bodova, 16 više od Junajteda.

"Građani" su juče u gostima pobijedili Totenhem sa 3:1, a današnjim porazom Junajteda došli su do pete titule u Premijer ligi, prve poslije 2014. godine.

Junajted je u današnjoj utakmici protiv VBA imao znatno veći posjed lopte i veći broj prilika, ali ekipa Žozea Morinja ipak nije uspjela da dođe do gola.

Pobjedu VBA, koji je ovim trijumfom zadržao teoretske šanse da izbori opstanak u Premijer ligi, donio je Džej Rodriges u 73. minutu.

VBA je posljednji, 20. na tabeli Premijer lige sa 24 boda, devet manje od prve ekipe van zone ispadanja - Svonsija.

Njukasl je nakon preokreta savladao Arsenal 2:1.

"Tobdžije" su povele u 14. minutu preko Lakazeta , da bi Ajoze Perez poravnao nakon pola sata igre. Pobjedu "svrakama" donio je Riči u 68. minutu.

Arsenal je ostao na šestom mjestu, sa samo dva boda više od Barnlija, Njukasl je i definitivno obezbijedio opstanak u ligi.