rtcg.me/Beta [ Objavio: O.Z. ]

23. 03. 2018. 23:12   >>  23:43

PRIJATELJSKI MEČEVI

"Gaučosi" bolji od "azura", remi Njemačke i Španije

Večeras su širom svijeta odigrane brojne prijateljske utakmice u sklopu priprema za Mundijal.

Fudbaleri Argentine su na stadionu Mančester sitija pobIJedili Italiju sa 2:0. Golove su postigli Ever Banega u 75. i Manuel Lancni u 85. minutu. U argentinskom timu nije bilo Lionela Mesija.

Aktuelni svjetski šampion Njemačka odigrala je neriješeno 1:1 sa Španijom u Diseldorfu.

Španija je povela u šestom minutu golom Rodriga, a konačan rezultat postavio je Tomas Miler u 35. minutu.

Evropski šampion Portugal pobijedio je u Cirihu poslije preokreta Egipat sa 2:1. Egipat je poveo u 56. minutu golom Mohameda Salaha, a pobjedu Portugalu donio je Kristijano Ronaldo, golovima u trećem i petom minutu nadoknade vremena.

Engleska je u Amsterdamu pobijedila Holandiju sa 1:0, a jedini gol postigao je Džesi Lingard u 59. minutu.

Srbija nije dobro počela pripreme za Mundijal - izabranici Mladena Krstajića izgubili su od Maroka u Torinu 2:1.

Selekcija Bosne i Hercegovine je u Razgradu pobijedila domaću Bugarsku golom Kenana Kodra u 20. minutu.

Austrija je u Klagenfurtu pobijedila Sloveniju sa 3:0, a Nigerija je kao gost u Vroclavu pobijedila Poljsku golom Viktora Mozesa iz penala u 61. minutu.

Fudbalska reprezentacija Kostarike pobijedila je večeras Škotsku sa 1:0 u Glazgovu. Jedini gol na Hempden parku postigao je Markos Urena u 14. minutu.

Selekcija Turske, koja u utorak igra sa Crnom Gorom u Podgorici, savladala je Republiku Irsku u Antaliji 1:0, golom Mehmeda Topala u 52. minutu.

Ranije danas, Brazil je u Moskvi pobijedio Rusiju sa 3:0, dok je Švajcarska u Solunu pobijedila Grčku sa 1:0.

Kipar i Crna Gora odigrali su 0:0, dok je remijem 1:1 završena utakmica Ukrajine i Saudijske Arabije.