Objavio: F.R. [ Beta ]

10. 03. 2018. 15:23 >> 22:59

VALENSIJA BOLJA DO SEVILJE

Real slavio golovima Ronalda, trijumf i Barse

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su danas na svom terenu Eibar sa 2:1, u 28. kolu španske Primere.

Dvostruki strijelac u trijumfu kraljevskog kluba bio je najbolji fudbaler svijeta Kristijano Ronaldo.

On je Real do prednosti doveo u 34. minutu na asistenciju Luke Modrića, da bi Eibar do izjednačenja došao pogotkom Ivana Ramisa u 50.

Djelovalo je da Real neće uspjeti da dođe do trijumfa na sjeveru Španije, ali je ipak Ronaldo dobro reagovao poslije centaršuta Danijela Karvahala u 84. minutu i po drugi put na meču savladao srpskog reprezentativca Marka Dmitrovića.

Real je treći sa 57 bodova, dok je Eibar osmi sa 39.

Fudbaleri Valensije pobijedili su danas na gostujućem terenu Sevilju sa 2:0.

Dvostruki strijelac u pobjedi Valensije bio je Rodrigo, koji je postigao golove u 25. i 68. minutu, a oba puta asistirao mu je Žofre Kondogbija.

Valensija je ostvarila 17. pobjedu u prvenstvu i četvrta je na tabeli sa 56 bodova, bodom manje od trećeplasiranog Real Madrida.

Sevilja je pretrpjela 11. poraz i peta je na tabeli sa 45 bodova.

Fudbaleri Levantea pobijedili su na gostujućem terenu Hetafe sa 1:0 i osvojili važne bodove u borbi za opstanak.

Jedini gol postigao je Horhe Anduhar u 79. minutu.

Levante je ostvario tek četvrtu pobjedu u prvenstvu i nalazi se na 17. mjestu sa 24 boda, četiri više, ali i utakmicom više od Las Palmasa, koji se na 18. mjestu nalazi u zoni ispadanja.

Hetafe je pretrpio drugi uzastopni poraz i zauzima 11. mjesto na tabeli sa 36 bodova.

Fudbaleri Barselone pobijedili su na gostujućem terenu Malagu sa 2:0.

Barselona je pobijedila golovima Luisa Suaresa u 15. i Filipea Kutinja u 28. minutu.

U timu nije bilo Lionela Mesija, pošto je njegova supruga danas rodila njihovog trećeg sina.

Barselona je nastavila niz dobrih rezultata i dalje je jedina neporažena ekipa u Primeri i prva je na tabeli sa 72 boda, 11 više, ali i utakmicom više od Atletiko Madrida.

Malaga je pretrpjela 21. poraz i posljednja je na tabeli sa 13 bodova.