[ rtcg.me, beta ]

MESI SKINUO PROKLETSTVO 20. 02. 2018. 22:42   >>  23:44 0

MESI SKINUO PROKLETSTVO

Remi u Londonu, "petarda" Bajerna

Fudbaleri Čelsija i Barselone igrali su neriješeno na"Stamford bridžu" 1:1, dok je Bajern bio ubijedljiv protiv Bešikataša 5:0, u mečevima osmine finala Lige šampiona.

Čelsi je imao prvu šansu na utakmici, kada je Eden Azar sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola. Barselona je ozbilnije zaprijetila u 16. minutu, Mesi je dobro centrirao do Paulinja, a on je iz izgledne situacije loptu glavom poslao pored gola.

Vilijan je u dva navrata poslije dobrih šuteva sa distance pogodio stativu, u 33. i 41. minutu. Poslije toga pokušao je i Azar, ali je šutrao preko prečke.

Ekipe su u drugom poluvremenu bile izjednačene, sve do 62. minuta kada je Vilijan postigao gol. Njemu je Azar dodao loptu, Brazilac je napravio korak, dva sa loptom i sa oko 20 metara zatresao mrežu gostiju.

Barselona je poslije toga pokušavala da izjednači, a domaći su se dobro držali sve do 75. minuta, kada je Mesi postigao svoj prvi gol u karijeri protiv Čelsija. Domaći igrač Andreas Kristensen je pogriješio, Inijesta je ušao u šesnaesterac i sa lijeve strane neometano dodao loptu do Mesija, koji je lijevom nogom poslao u mrežu.

Ekipe su poslije toga igrale oprezno pa na revanš odlaze neriješenim rezultatom, s tim da je Barselona u nešto boljoj poziciji, pošto je postigla gol na gostujućem terenu.

Bajern je prvi imao šansu, u 10. minutu preko Komana, ali je golman turske ekipe dobro odbranio. U 16. minutu Bešiktaš je ostao sa desetoricom igrača, pošto je crveni karton dobio Domagoj Vida, poslije starta i rušenja Levandovskog na ivici kaznenog prostora.

Bajern je poveo u 43. minutu golom Milera, poslije dobrog ubacivanja lopte Komana pred gol, i dodavanja Alabe. U prvom poluvremenu Bešiktaš je imao jednu pravu šansu, kada je pokušao Rikardo Kvarežma, ali je dobro odbranio golman Sven Urlih.

Njemački tim je i drugo poluvrijeme počeo ofanzivno, prvo je Levandovski u 50. minutu pogodio desnu stativu iz slobodnog udarca, a tri minuta kasnije gol je postigao Koman, nakon što je Levandovski centrirao u šesnaesterac.

Treći gol Bajern je postigao u 66. minutu, a ponovo je bio strijelac Miler, ali poslije asistencije Džošue Kimiha.

Poslije toga dvostruki strijelac bio je Levandovski. On je četvrti gol za Bajern postigao u 79. minutu, nakon što je natrčao na odbijenu loptu poslije šuta Humelsa, a konačan rezultat postavio je u 88. minutu poslije dobrog dodavanja Milera.

Tok mečeva:

Kraj na oba meča.

88' Levandovki je svojim drugim golom povisio na 5:0.

79' "Poker" Bajerna, Levandovski je zatresao mrežu.

75' Barsa je izjednačila 1:1.  Inijesta je oduzeo loptu u opasnoj zoni i odigrao za Mesija, koji je matirao Kurtou sa 10-ak metara. Prvi gol Argentinca u devetom meču protiv "plavaca".

66' Bajern hita ka četvrtfinalu - drugi gol Milera za 3:0.

62' Čelsi vodi, treća sreća za Vilijana - Brazilac je primio loptu na ivici kazengo prostora i preciznim udarcem pogodio donji lijevi ugao gola Ter Štegena.

55' Dobar prodor i udarac Suareza, Kurtoa brani.

53' Bajern je duplirao prednost, strijelac je Koman.

50''Levandovski je odlično izveo slobodan udarac, stativa je spasila Bešiktaš.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela na oba meča.

43' Bajern je stigao do vođstva, pogodio je Miler, nakon asistencije Alabe.

41' Nevjerovatno - Vilijan je opet pogodio stativu!

34' Fenomenalan šut Vilijana sa 25 metara, stativa je spasila Barsu!

31' Pokušao je Alonso iz slobodnjaka, Ter Štegen siguran.

16' Paulinjo je šutirao sa 10-ak metara glavom, nakon centaršuta Mesija, lopta je otišla pored gola.

16' Bešiktaš je ostao sa igračem manje, zbog isključenja Vide.

5' Prvi je zaprijetio Čelsi, pokušao je Azar sa 20-ak metara, preko gola.