[ Beta,rtcg.me ]

01. 01. 2018. 20:35   >>  20:01

LESTER SIGURAN

Liverpul u nadoknadi do pobjede, trijumf Junajteda

Fudbaleri Liverpula pobijedili su danas na gostujućem terenu Barnli sa 2:1, u utakmici 22. kola Premijer lige.

Liverpul je nastupio bez Mohameda Salaha i Filipea Kutinja, a poveo je u 61. minutu kada je strijelac bio Sadio Mane. U 84. minutu Aleks Okslejd-Čeberlen pogodio je stativu, a tri minuta kasnije Barnli je izjednačio golom Johana Gudmundsona, kome je loptu glavom spustio Sem Voks.

Pobjedu Liverpulu donio je Ragnar Klavan u četvrtom minutu nadoknade vremena poslije asistencije Dejana Lovrena. To je bio njegov prvi gol za Liverpul, a on je postao prvi Estonac koji je postigao gol u Premijer ligi.

Liverpul je četvrti na tabeli sa 41 bodom, a Barnli zauzima sedmo mjesto sa 34 boda.

Mančester junajted je u nastavku slomio otpor Evertona na "Gudisonu" 2:0 .

Tri boda "đavolima" donijeli su Antoni Marsijal i Džesi Lingard.

Junajted se tako vratio na drugo mjesto sa 12 bodova manje od Sitija, koji sjutra dočekuje Votford.

Everton je deveti sa 27 bodova.

Lester je kao domaćin pobijedio Hadersfild sa 3:0 i prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede. Golove su postigli Rijah Mahrez u 53, Islam Slimani u 60. na asistenciju Mahreza i Mark Albrajton u drugom minutu nadoknade vremena.

Poslije osme pobjede Lester zauzima osmo mjesto na tabeli sa 30 bodova, a Hadersifild, koji je bez pobjede u posljednje četiri utakmice, zauzima 11. mjesto sa 24 boda.

Njukasl je kao gost pobijedio Stouk golom Ajosa Peresa u 73. minutu.

Crno-bijeli su 13. na tabeli sa 22 boda, a Stouk, koji je vezao drugi poraz, zauzima 16. mjesto na tabeli sa 20 bodova i nalazi se na dva boda od zone ispadanja.

Ranije danas Brajton i Bornmut odigrali su neriješeno 2:2, a večeras igraju Everton i Mančester junajted.