13. 12. 2017. 22:55 >> 22:42

"Poker" Sitija, slavio i Junajted

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su večeras u gostima Svonsi sa 4:0 u utakmici 17. kola Premijer lige.

Dva gola za Siti postigao je David Silva u 37. i 52. minutu, a u strijelce su se upisali i Kevin de Brujne u 34. i Serhio Aguero u 85. minutu.

Mančester siti je i dalje bez poraza, upisao je 16. pobjedu od početka sezone i prvi je na tabeli sa 49 bodova. Na drugoj strani, Svonsi je posljednji sa 12 osvojenih bodova.

Ubjedljivu pobjedu u gostima ostvario je i Lester, koji je sa 4:1 slavio protiv Sautemptona.

Pitanje pobjednika na ovom meču riješeno je poslije prvog poluvremena pošto je Lester stekao tri gola prednosti. Mrežu Svonsija pogodili su Rijad Marez, Šindji Okazaki i Endi King.

Maja Jošida je u drugom poluvremenu smanjio na 3:1, a konačan rezultat postavio je Okazaki svojim drugim golom na meču.

Lester je osmi na tabeli sa 26 bodova, dok je Sautempton na 11. mjestu sa 18.

Fudbaleri Evrtona su u gostima pobijedili Njukasl sa 1:0 golom Vejna Runija u 27. minutu.

Ekipa iz Liverpula je deseta na tabeli Premijer lige sa 22 boda, dok je Njukasl vezao osmu utakmicu bez pobjede i nalazi se na 16. poziciji sa 15 bodova.

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su na svom terenu ekipu Bornmuta sa 1:0 u utakmici 17. kola Premijer lige.

Jedini gol na utakmici postigao je Romelu Lukaku u 25. minutu na asistenciju Huana Mate.

Junajted je drugi na tabeli Premijer lige sa 38 bodova, dok je Bornmut na 14. mjestu sa 16.

Fudbaleri Totenhema su na svom terenu slavili protiv Brajtona sa 2:0 golovima Serža Orijea i Heung-Min Sona.

Totenhem je četvrti na tabeli sa 31 bodom, a Brajton ima 17 bodova na 13. poziciji.

Fudbaleri Liverpula i Vest Bromviča odigrali su neriješeno 0:0, a istim rezultatom završen je i meč Vest Hema i Arsenala.

"Crveni" su imali 70 odsto posed lopte, četiri udarca u gol protivnika, ali je ekipa Jirgena Klopa morala da se zadovolji samo bodom. Liverpulu je ovo drugi uzastopni remi.

Drugi uzastopni remi upisao je i Arsenal koji je dominirao protiv Vest Hema i upitio čak 22 šuta ka golu protivnika.

Ekipa sa Enfilda je peta sa 31 bodom, Arsenal je na sedmom mjestu sa bodom manje, dok su Vest Brom i Vest Hem za 17, odnosno 19. mjestu na tabeli.