07. 12. 2017. 21:19 >> 21:20
1

LIGA EVROPE

Ubjedljiv poraz Partizana, Rijeka srušila Milan

Fudbaleri Partizana izgubili su večeras u Kijevu od Dinama sa 4:1 u posljednjem kolu Grupe B Lige Evropa.

Partizan je takmičenje u grupi završio sa osam bodova i kao drugoplasirani će čekati žrijeb za šesnaestinu finala Lige Evropa.

Ukrajinski klub, koji je nanio i drugi poraz Partizanu u grupi, prvi je u grupi sa 13 bodova.

Trostruki strijelac za Dinamo bio je Žunio Moraeš u 28, 31. i 77. minutu iz jedanaesterca, a u strijelce se upisao i Mikola Morozjuk u šestom minutu.

Jedini gol za Partizan postigao je Marko Jevtović sa penala u sudijskoj nadoknadi vremena u prvom poluvremenu.
Milan je ranije obezbijedio prolaz u 1/16 finala Lige Evrope, ali je u Rijeci pokazao da se izlazak iz krije ne nazire.

Rijeka je srušila Milan 2:0 , na oproštaju od Evrope.

Puljić je u 7. minutu doveo domaćina u vođstvo, a trijumf je ovjerio Gavranović na startu nastavka. Marko Vešović je odigrao 90 minuta.

U istoj grupi, AEK je u Beču remizirao sa Austrijom i plasirao se dalje.

Milan je ranije obezbijedio prolaz u 1/16 finala.

Kopenhagen je pobijedio Šerif (2:0) i osvojio drugo mjesto u grupi F. Oba tima su grupu završila sa devet bodova, ali su Danci prošli zbog boljeg međusobnog skora. Prva je Lokomotiva iz Moskve.

Stefan Mugoša je igrao posljednjih pet minuta.

Braga je poražena od Bašakšehira (2:1), ali je prošla dalje. Nikola Vukčević je bio na terenu svih 90 minuta.

U grupi E fudbaleri Atalante su pobijedili Lion sa 1:0 i tako osvojili prvo mjesto ispred francuske ekipe.

Everton je u drugom meču te grupe pobijedio Apolon sa 3:0 u gostima, ali je takmčenje završio na trećem mjestu sa četiri osvojena boda.

Žrijeb parova šesnaestine finala održaće se u ponedjeljak, 11. decembra.