Objavio P.R. [ Mina ]

02. 12. 2017. 16:13   >>  15:44 1

1. CFL

Sutjeska nastavila seriju

Fudbaleri Sutjeske nastavili su seriju pobjeda, a po tri boda u 17. kolu Telekom Prve crnogorske lige upisale su i ekipe Budućnost, Mladosti i Rudara

Vodeća Sutjeka pobijedila je u Nikšiću ekipu Dečića iz Tuzi 3:0 i zadržala prednost u odnosu na drugoplasiranu Budućnost od 13 bodova.

Nikšićki tim do devetog uzastopnog, ukupno 14. trijumfa ove sezone, došao je golovima Stefana Denkovića u 8. i 42. i Stefana Lončara u 23. minutu.

Golman Sutjeske Vladan Giljen ostao je nesavladan i sa 1018 minuta popravio je lični i rekord Crne Gore po broju uzastopnih minuta bez primljenog gola.

Budućnost je u podgoričkom naselju Zlatica savladala gradskog rivala, ekpu Kom Eurozoksa 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Alen Melunović u 79. minutu.

Mladost je pred svojim navijačima bila ubjedljiva protiv Petrovca 5:0.

Do petog trijumfa ove sezone došla je golovima Admira Adrovića u 2, 11. i 72. i Marka Ćetkovića u 5. i 44. minutu.

Rudar je u Danilovgradu pobijedio Iskru 2:0, a do prve pobjede u gostima, ukupno pete ove sezone, došao je golovima Armina Bošnjaka u 72. i Radomira Đalovića u 81. minutu.

U premijernom meču ovog kola Zeta i Grbalj igrali su juče u Golubovcima neriješeno 1:1.

Sutjeska je, poslije 17. kola, vodeća na tabeli sa 45 bodova i ima 13 više od drugoplasirane Budućnosti.

Zeta je na trećem mjestu sa 24, Grbalj i Mladost osvojili su po 21, a po bod manje Iskra i Kom Eurozoks.

U 18. kolu, u srijedu, sastaće se: Petrovac – Kom Eurozoks, Budućnost – Sutjeska, Dečić – Iskra, Rudar – Zeta i Grbalj – Mladost.

TROFEJ RADIJA CG: Ivanović, Krstović i Marković na čelu tabele

Napadač Zete, Nikola Krstović i igrači Sutjeske, Igor Ivanović i Božo Marković, sa po sedam postignutih golova dijele prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje, poslije 17. kola, ima Alen Melunović (Budućnost), dok su po pet golova postigli Ivan Vuković (Grbalj) i Marko Ćetković (Mladost).

Po četiri puta u listu strijelaca upisali su se Milivoje Mrdak (Rudar), Bogdan Milić (Iskra), Stefan Đorđević (Petrovac), Ivan Racković (Dečić), Bojan Božović (Sutjeska) i Admir Adrović (Mladost).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.