18. 11. 2017. 19:06 >> 18:34
2

POBJEDA MLADOSTI

Sutjeska nastavila seriju, Budućnost ubjedljiva

Fudbaleri Sutjeske nastavili su seriju pobjeda, a po tri boda u 15. kolu Telekom Prve crnogorske lige osvojili su i ekipe Mladosti i Kom Eurozoksa.

Vodeća Sutjeka pobijedila je u Nikšiću ekipu Grblja 1:0.

Nikšićki tim do sedmog uzastopnog, ukupno 12. trijumfa ove sezone, došao je golom Igora Ivanovića u 23. minutu.

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su večeras u Podgorici ekipu Dečića iz Tuzi 4:1.

Dečić je poveo golom Radivoja Golubovića u osmom minutu.

Izjednačio je Luka Mirković u desetom, a prednost domaćinu donio je Miljan Vlaisavljević u 40. minutu.

Pitanje pobjednika riješio je Ilija Tučević u 76, a konačan rezultat postavio je Darko Nikač u 78. minutu.

Mladost je u Danilovgradu savladala Iskru 1:0 i prekinula seriju od pet utakmica bez pobjede.

Odlučujući pogodak, za četvrti trijumf Mladosti, postigao je Stefan Bukorac u devetom minutu.

Minimalnu pobjedu upisao je i Kom Eurozoks, koji je u podgoričkom naselju Zlatica savladao pljevaljski Rudar 1:0.

Pitanje pobjednika riješio je Velizar Janketić u 58. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Zete i Petrovca, koji su u Golubovcima igrali 0:0.

Krstović i Ivanović na čelu

Napadač Zete, Nikola Krstović i Igor Ivanović iz Sutjeske sa po sedam postignutih golova dijele prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje, poslije 15. kola, ima igrač Sutjeske Božo Marković, dok su golgeter Budućnosti, Alen Melunović i Ivan Vuković iz Grblja, postigli su po pet pogodaka.

Po četiri puta u listu strijelaca upisali su se Milivoje Mrdak (Rudar), Bogdan Milić (Iskra) i Stefan Đorđević (Petrovac).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.