28. 10. 2017. 15:39 >> 15:09

MINIMALAC JUNAJTEDA

Marsijal srušio Totenhem na "Trafordu"

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su danas na svom terenu Totenhem sa 1:0, u prvoj utakmici 10. kola engleske Premijer lige.

Junak trijumfa bio je Antoan Marsijal koji je jedini gol na meču postigao u 81. minutu.

Mančester junajted je tako prekinuo svoju mini-seriju od dvije utakmice bez pobjede u prvenstvu Engleske i sada je sa 23 boda prišao gradskom rivalu Mančester sitiju na dva boda zaostatka, dok je Totenhem treći sa 20.

Prvo poluvrijeme utakmice na stadionu Old Traford nije donijelo mnogo uzbudjenja. Borba se vodila uglavnom na sredini terena i nijedna ekipa nije uspjela da stvori dobru priliku za 45 minuta.

Situacija se djelimično promijenila u drugom dijelu, oba tima su igrala malo otvorenije, ali i pored toga sve do završnice susreta nije bilo dobrih prilika.

Najbolju šansu propustio je Romelu Lukau u 79. minutu kada je lopta pogodila stativu nakon njegovog pokušaja glavom sa oko pet metara.

Samo dva minuta kasnije David De Hea ispucao je loptu, Lukaku je nadvisio odbranu Totenhema, spustio loptu iza leđa defanzivaca londonskog tima i uposlio usmaljenog Marsijala koji je u situaciji jedan na jedan lako savladao Uga Lorisa.