19. 10. 2017. 21:05 >> 20:57
5

MAJSTORIJA FRANCUZA

Žiru presudio Zvezdi

Fudbaleri Arsenala savladali su Crvenu zvezdu u Beogradu 1:0, u utakmici trećeg kola Grupe H Lige Evropa.

Trenutak odluke u Beogradu dogodio se pet minuta prije kraja. Žiru je fantastično reagovao nakon akcije Džeka Vilšira i Tea Volkota i u padu šutnuo preko glave, a lopta je završila pod prečku.

Nešto ranije, "crveno-bijeli" su ostali sa igračem manje zbog isključenja Rodića.

Crvena zvezda je prethodno stvorila dvije velike prilike. Boaći je u 26. minutu glavom pogodio prečku, da bi pet minuta kasnije Radonjić iz dva puta nije uspio da savlada Čeha.

Arsenal je upisao treću pobjedu, dok je Crvena zvezda doživjela prvi poraz. U istoj grupi BATE je porazio Keln 1:0 golom Riosa u 55. minutu. Asistent je bio crnogorski reprezentativac Mirko Ivanić.

Arsenal je prvi na tabeli sa devet bodova, Zvezda je druga sa četiri, koliko ima i BATE, dok je Keln posljednji bez bodova.

Real Sosijedad je deklasirao Vardar u Skoplju (6:0), uz četiri gola Vilijan Žozea.

Lacio je nadigrao Nicu u Francuskoj sa 3:1.

Mario Baloteli je doveo domaćina u vođstvo, ali je do kraja viđena simultanka Sergeja Milinković-Savića. Prvo je asisitrao Kaisedu, a potom postigao dva gola za veliku pobjedu Rimljana.

Zenit je rutinski savladao Rozenborg 3:1, a sva tri gola postigao je Rigoni.