08. 10. 2017. 19:54 >> 23:00
17

GREŠKE ODVELE U PORAZ

Crna Gora pala u finišu, Poljska ide na SP

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Poljske u Varšavi 4:2, na oproštaju od kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Poljska, koja je dobila i prvi međusobni duel u Podgorici (2:1), ostvarila je osmu pobjedu i kao prvoplasirana izborila direktan plasman na šampionat.

Crna Gora je doživjela četvrti poraz, a kvalifiacije je završila kao trećeplasirana u grupi sa pet pobjeda i remijem.

Oslabljena Crna Gora (bez šestorice standardnih prvotimaca) je prošla čudan put u Varšavi, nakon 15 minuta je gubila 2:0, činilo se da će doživjeti debakl, da bi na kraju meča žalila za bodom.

Mačinski je doveo domaćina u vođstvo u šestom minutu, da bi deset minuta kasnije Zjelinski duplirao prednost.

Do odmora Crna Gora je imala veliku priliku da smanji - Jovović sa 10-ak metara tukao , lopta otišla tik pored stative.

Poljska je do finiša lako čuvala stečenu prednost, ali je u posljednjih 10-ak minuta viđena prava drama.

Golovima Mugoše i Tomaševića "sokoli" su poravnali, ali je uslijedila kardinalna greška Mijuškovića (koju je kaznio Levandovski) i autogol Stojkovića, pa je Poljska slavila sa 4:2.

Danska je pred svojim navijačima igrala sa Rumunijom 1:1 i taj bod bio joj je dovoljan za drugo mjesto i baraž.

Kraj meča.

89' Prečka Zjelinskog!

87' Nevjerovatno, već u narednom napadu Poljska je povisila na 4:2, autogol je postigao Stojković, meč je riješen...

86' Opet Poljska vodi, kardinalna greška Mijuškovića koji je loše vratio loptu golmanu Petkoviću, pas je prekinuo Levandovski i poslao loptu u praznu mrežu.

83' Stigli smo do izjednačenja! Janković je prošao po desnoj strani i centrirao, lopta je došla do Tomaševića koji je šutirao iz prve sa ivice kaznenog prostora i pogodio donji desni ugao gola Šćešnog.

78' Evrogol Mugoše za 2:1! Nakon kornera i gužve u šesnaestercu, uhvatio je makazice sa sedam osam metara poslao loptu pod prečku.

77' Druga izmjena kod Crne Gore, Mugoša je zamjenio Jovovića.

67' Prva izmjena u našem timu - Hakšabanović umjesto Ivanića.

61' Krihovijak je pokušao sa ivice kaznenog prostora, pored gola.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

37' Šutirao je Ivanić sa 20 metara, lopta je otišla pored gola.

29' Dobra šansa za Crnu Goru - Ubacio je Janković sa desne strane, Glik je loše reagova, a Jovović neometan šutirao sa 12-13 metara pored lijeve stative.

15' Poljska već vodi 2:0. Zjelinski je proigrao Levandovskog u šesnestercu, as Bajerna je odložio loptu do Grosickog, koji je rutinski sa 10-ak metara poslao loptu u mrežu.

8' Ivanić je probio po desnoj strani i centrirao, ali je Ščešni intervenisao ispred Bećiraja...

5' Prvu pravu akciju Poljaci pretvorili u gol. Akciju je započeo Levandovski, nastavio Pišček na desnoj strani, a lopta je potom srećno došla do Mačinskog koji je sa 10,11 metara matirao Petkovića.