Objavio: P.R.

26. 09. 2017. 22:42 >> 22:45

LIGA ŠAMPIONA

Real osvojio Dortmund, debakl Monaka

Fudbaleri Real Madrida slavili su na gostovanju Borusiji 3:1, dok je Monako ubjedljivo poražen od Porta na svom terenu 3:0, u mečevima drugog kola Lige šampiona. Stevan Jovetić je meč u Monte Karlu odgledao sa klupe.

Real je poveo u 18. minutu golom Bejla, koji je pogodio iz voleja nakon asistencije Karvahala. Ronaldo je duplirao prednost u 50. minutu, da bi tri minuta kasnije Obamjenag smanjio na 2:1.

Tačku na pobjedu Madriđana stavio je Ronaldo svojim drugim golom.

Londonski Totenhem je u Nikoziji slavio protiv kiparskog Apoela 3:0, uz het-trik Harija Kejna.

Monako je doživio debakl protiv Porta, a "kneževima" su presudili dvostruki strijelac Abubakar i Lajun. U istoj grupi Bešiktaš je u Istanbulu savladao Lajpcig 2:0.

U E grupi, Sevilja je pred svojim navijačima pobijedila Maribor 3:0, a sva tri gola postigao je Višam Ben Jeder. Duel u Moskvi, između Spartaka i Liverpula, završen je 1:1.

Bernardo je doveo domaćina u vođstvo nakon pola sata igre, remi je potpisao Kutinjo golom u finišu prvog dijela.

Pobjede u F grupi pred svojim navijačima ostvarili su fudbaleri Mančester sitija i Napolija.

Mančester siti je savladao Šahtjor 2:0 (De Brujne i Sterling pogodili), dok je Napoli trijumfovao u duelu sa Fejnordom rezultatom 3:1.

Grupa E:

Sevilja – Maribor 3:0

Spartak Moskva – Liverpul 1:1

Tabela: Sevilja 4, Liverpul 2, Spartak 2, Maribor 1.

Grupa F:

Mančester siti – Šahtjor 2:0

Napoli – Fejenord 3:1

Tabela: Siti 6, Šahtjor 3, Napoli 3, Fejnord 0.

Grupa G:

Bešiktaš – Lajpcig 2:0

Monako – Porto 0:3

Tabela: Bešiktaš 6, Porto 3, Monako 1, Lajpcig 1.

Grupa H:

Borusija Dortmund – Real Madrid 1:3

APOEL – Totenhem 0:3

Tabela: Totenhem 6, Real M 6, Dortmund 0, APOEL 0.

Tok mečeva:

Kraj na svim mečevima.

93' Ambramat postigao počasni gol za Fejnord 3:1.

90' Sterling je ovjerio pobjedu Sitija 2:0.

89' Debakl Monaka, Lajun je povisio na 3:0.

83' I Ben Jeder je postigao het-trik, zatresao je mrežu sa penala, Sevilja vodi 3:0.

81' Ronaldo je povisio na 3:1, Real je praktično završio posao.

71' Aguero je promašio penal na "Etihadu", ostaje 1:0 za Siti.

70' Odmah je Napoli kaznio promašaj Fejnorda sa bijele tačke, Kaljehon za 3:0.

69' Porto na korak od pobjede u Kneževini - drugi gol Abubakara 2:0.

68' Het-trik Kejna, Totenhem završio posao.

68' Tornsta nije iskoristio penal u Napulju...

61' Totenhem je duplirao prednost na Kipru, opet Kejn.

54' Uzvraća Borusija, Obamjenag je smanjio na 2:1.

51' Ronaldo je duplirao prednost Reala, nakon pasa Bejla.

49' Napoli hita ka pobjedi, Mertens je pogodio za 2:0.

48' Prvi gol u nastavku postigao je Siti - "građani" su poveli protiv Šahtjora golom De Brujnea.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela:

42' Bešiktaš bilsta, Taliska je pogodio za 2:0.

39' Totenhem je poveo protiv Apoela, Kejn je zatresao mrežu.

38' Sevilja je duplirala prednost, drugi gol Bem Jedera.

31' Liverpul je poravnao golom Kutinja.

31' Porto je poveo u Monte Karlu preko Abubakara.

27' Ben Jeder je doveo Sevilju u vođstvo protiv Maribora.

23' Spartak je poveo protiv Liverpula, pogodio je Fernando.

18' Bejl je utišao Dortmund, Velšanin je pogodio sa 14,15 metara nakon asistencije Karvahala.

11' Gol i u Turskoj, Bešiktaš vodi protiv Lajpciga, strijelac je Babel.

7' Prvi gol pao je u Napulju, domaćin golom Insinjea vodi 1:0 protiv Fejnorda.