rtcg.me/Beta [ Objavio: O.Z. ]

20. 09. 2017. 22:35   >>  23:26

SIGURNA PROTIV HAMBURGA

Borusija se vratila na prvo mjesto

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobijedili su večeras u gostima ekipu Hamburga sa 3:0 u utakmici petog kola njemačke Bundeslige.

Golove za Borusiju postigli su Šinđi Kagava u 24, Pjer-Emerik Obamejang u 63. i Kristijan Pulišić u 79. minutu.

Borusija je, poslije četvrte pobjede od početka šampionata, prva na tabeli sa 13 bodova, odnosno ima bod više od Bajerna iz Minhena. Hamburg je na 11. mjestu sa šest osvojenih bodova.

Fudbaleri Hofenhajma pobijedili su u gostima Majnc sa 3:2.

Prva četiri gola na meču viđena su u prvom poluvremenu. Dani Latca i Jošinori Muto su donijeli prednost Majncu golovima u petom i 16. minutu, ali je Hofenhajm izjednačio pogocima Nadima Amirija i Sandra Vagnera u 23. i 46. minutu.

Pobjedu Hofenjahmu donio je Mark Uth u 92. minutu.

Hofenhajm je treći na tabeli sa 11 bodova, dok je Majnc na 15. mjestu sa tri boda.

Fudbaleri Frajburga i Hanovera odigrali su neriješeno 1:1.

Martin Harnik je u 65. minutu donio prednost Hanoveru, a izjednačenje i bod Frajburgu Nils Petersen u 83. minutu.

Hanover je, poslije prvog remija ove sezone, četvrti na tabeli njemačkog šampionata sa 11 bodova, dok je Frajburg na 16. mjestu sa samo dva osvojena boda.

Fudbaleri Herte su na svom terenu slavili protiv Bajer Leverkuzena sa 2:1.

Metju Leki je doveo Hertu u vođstvo u 16. minutu, a na 2:0 je povisio Solomon Kalu osam minuta kasnije. Taj rezultat je bio aktuelan sve do 84. minuta kada je Julijan Brant postavio konačan rezultat.

Herta je sada na osmom mjestu na tabeli sa osam osvojenih bodova, dok je Bajer na 14. poziciji sa četiri.

U prvom meču dana, fudbaleri Ajntrahta pobijedili su u gostima ekipu Kelna sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Sebastijan Ale u 22. minutu iz jedanaesterca.

Ajntraht je poslije druge pobjede od početka šampionata na devetom mjestu na tabeli sa sedam bodova.

Keln je upisao i peti poraz u isto toliko utakmica, posljednji je na tabeli bez bodova i sa samo jednim postignutim golom od početka sezone.

Fudbaleri Ajntrahta u narednom kolu gostuju Lajpcigu, dok će Keln prve bodove pokušati da osvoji na gostovanju Hamburgu.