Objavio: P.R.

14. 09. 2017. 23:28 >> 23:14

LIGA EVROPE

I Zvezda remizirala, Zenit pregazio Vardar

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su večeras neriješeno 1:1 sa ekipom BATE Borisov, u prvom kolu Grupe H Lige Evropa.

Zvezda je vodila od 54. minuta golom Nemanje Radonjića, a izjednačenje i bod gostima donio je rezervista Nikolaj Signevič u 72.

Utakmica je prošla bez incidenata pred 40.000 gledalaca na stadionu "Rajko Mitić", od čega nekoliko desetina gostujućih pristalica.

Crvena zvezda će u sljedećem kolu igrati protiv Kelna u Njemačkoj 28. septembra.

Fudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga pobijedili su u Skoplju Vardar sa 5:0, u utakmici prvog kola Grupe L u Ligi Evropa.

Dvostruki strijelac bio je Aleksandar Kokorin, koji je postigao golove u šestom i 21. minutu, a gol je postigao i kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Branislav Ivanović, u 66. minutu. Strijelci su bili još Artem Džuba u 39. i Emilijano Riđoni u 89. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi Real Sosijedad je kao domaćin pobijedio Rozenborg sa 4:0.

Fudbaleri Lacija pobijedili su na gostujućem terenu holandski Vitese sa 3:2 u prvom kolu Grupe K.

Domaći su poveli u 33. minutu preko Tima Matavca, a izjednačio je Marko Parolo u 51. minutu. Šest minuta kasnije Vitese je ponovo poveo, a strijelac je bio Brajan Linsen, dok je Ćiro Imobile izjednačio u 67. minutu. Pobjedu Laciju donio je Alesandro Murđa u 75. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi Nica je kao gost pobijedila Varegem sa 5:1.

Fudbaleri Olimpika pobijedili su u Marseju Konjaspor golom Adila Ramija u 48. minutu u utakmici u Grupi I, a u drugom meču te grupe Gimaraeš i Salcburg odigrali su 1:1

Fudbaleri Steaue pobijedili su u Bukureštu Plzenj sa 3:0, a u drugom meču Grupe G Hapoel Ber Ševa pobijedio je Lugano sa 2:1.

U Grupi J Ostersunds je na gostovanju pobijedio Zorju sa 2:0, dok su bez golova odigrali Herta i Atletik Bilbao.