Objavio P.R. [ Sport klub ]

09. 09. 2017. 19:55   >>  19:25

PORAŽENI U NICI

Jovetić debitovao u debaklu Monaka

Fudbaleri Nice deklasirali su Monako u petom kolu Lige 1, pošto su na svom terenu slavili sa 4:0. Ovakvim rezultatom prekinut je niz od 24 utakmice Kneževa bez poraza u najvišem rangu takmičenja u Francuskoj. Naš reprezentativac Stevan Jovetić je debitovao za Monako, kada je u 69. minutu zamijenio Falkaa.

Poveli su domaću već u 6. minutu, kada je Baloteli, poslije gaula Đibrila Sidibe, pogodio sa bijele tačke. Ubrzo je Plea udvostručio prednost domaćih, pa je u 18. minutu već bilo 2:0.

Iako je Monako sve vrijeme imao inicijativu, nije bio konkretan u završnici.

Korisitila je Nica šanse koje su joj se pružale, čak i one minimalne, pa je Baloteli još jednom bio precizan u 60. minutu. Samo pet minuta prije kraja, 18-godišnji Gango je upisao svoj prvi pogotak za Nicu.

Crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić je zaigrao za Monako, kada je u 69. minutu zamijenio Falkaa.

Bila je ovo tek druga pobjeda Nice u sezoni, koja zauzima osmo mjesto na tabeli, dok je Monako pretrpio prvi poraz, pa je na drugom mjestu iza Paris Sen Žermena.

Na ovoj utakmici, Baloteli je postigao 17. gol u 21 utakmici koju je počeo za Nicu u Ligi 1.

Ujedno, Nica je prva ekipa koja je 'skinula' bodove aktuelnom šampionu od februara 2017.