Objavio P.R. [ Mina ]

09. 09. 2017. 18:10   >>  17:42

1. CFL

Sutjeska i Budućnost osvojili po bod

Fudbaleri Mladosti i Rudara ostvarili su pobjede, dok su Sutjeska i Budućnost osvojili po bod u šestom kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Mladost je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladala Iskru 2:0. Do pobjede, druge ove sezone, došla je golovima Milana Đurišića u 36. i Zorana Petrovića u 74. minutu.

Rudar je u Pljevljima savladao Kom Eurozox 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Milivoje Mrdak u 79. minutu. Pobjednika nije bilo u duelu Grblja i Sutjeske, koji su u Radanovićima igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Milana Carevića u 61. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Luka Merdović u 90. minutu.

Bez golova završen je duel Dečića i Budućnosti u Tuzima.

U premijernom meču fudbaleri Zete pobijedili su juče u gostima ekipu Petrovca 1:0 (1:0).

Sutjeska je, nakon šestog kola, vodeća na tabeli sa 14 bodova. Budućnost je druga sa 13, trećeplasirana Zeta osvojila je 11, dok su po devet bodova osvojili Rudar i Mladost.

U sedmom kolu, narednog vokelnda, sastaće se: Iskra – Grbalj, Sutjeska – Rudar, Kom Eurozox – Dečić, Budućnost – Petrovac i Zeta – Mladost.

TROFEJ RADIJA CG: Mrdak i dalje na čelu

Napadač Rudara, Milivoje Mrdak, sa četiri gola zauzima prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Po dva gola manje, nakon šestog kola, postigli su Iljir Camaj (Dečić), Hulijan Montenegro (Grbalj), Ivan Vuković (Grbalj), Dejan Bogdanović (Kom). Po dva puta u listu strijelaca upisali su i Edvin Kuč (Rudar), Marko Vuković (Rudar), Alen Melunović (Budućnost), Igor Vujačić (Zeta) i Božo Marković (Sutjeska).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.