[ Objavio: O.Z. ]

27. 07. 2017. 10:32 >> 12:15

SAVLADALI JAMAJKU

Amerikanci šesti put osvojili Gold kup

Sjedinjene Američke Države su šesti put osvojile Gold kup, šampionat Sjeverne i Srednje Amerike.

U finalu Gold Kupa na Levis stadionu fudbaleri SAD-a pobijedili su Jamajku rezultatom 2:1.

SAD su imale ulogu favorita u finalnoj utakmici i definitvno su je opravdale. U prvom poluvremenu SAD su bile mnogo bolje gdje su imale loptu u svom posjedu većim dijelom utakmice, dok Jamajčani nijesu uspjeli da upute nijedan udarac na gol.

Domaćini su poveli u posljednjem minutu prvog poluvremena kada je Žozi Altidor postigao spektakularan gol.

Fudbaler Toronta je sa oko 25 metara udaljenosti izveo slobodan udarac bez greške, a golman gostiju Blejk je bio nemoćan.

U drugom poluvremenu se nastavila dominacija SAD kada je posjed lopte u pitanju, međutim Jamajka je zaigrala mnogo bolje i u 50. minutu stigla do izjednačenja. Kemar Lorens je izveo korner, a Je-Vogn Votson je sjajno skočio i pogodio glavom za 1:1.

I kada se činilo da će meč uđi u produžetke, u 89. minutu Džordan Moris postiže gol za konačnih 2:1.

On je proglašen za najboljeg igrača ovog meča, dok je zvanje najkorisnijeg fudbalera turnira pripalo Majklu Bredliju.

Selektor pobjedničke ekipe Brus Arina je po treći put osvojio Gold Kup čime je stigao Boru Milutinovića, koji je do sada držao rekord.