Objavio: P.R.

20. 07. 2017. 22:20   >>  23:12 4

NIŠTA OD PODVIGA

Ubjedljiv poraz Mladosti, Šturm ide dalje

Fudbaleri Mladosti nijesu uspjeli da se plasiraju u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Mladost je večeras u Podgorici, u revanš meču drugog kola, poražena od austrijskog Šturma 3:0. Austrijanci su tom pobjedom nadoknadili zaostatak iz prvog meča u Gracu, koji je naš tim dobio 1:0.

Šturm je kao i u prvom meču od početka zauzeo teren, stezao obruč oko gola Mladosti, samo što je večeras bio mnogo konkretniji u napadu.

Odbrana "romantičara" je kako-tako odolijevala u prvih pola sata, kada je Ljuljanović u dva navrata odlično intervenisao nakon udaraca Pomarca. Međutim, golman Mladosti je bio nemoćan u 33. i 39 minutu.

Prvo su Rehar i Alar izigrali odbranu našeg tima duplim pasom, a ovaj prvi je matirao Ljuljanovića sa sedam, osam metara. Nešto kasnije, Zulenher je pogodio sa ivice šesnaesterca donji lijevi ugao gola Mladosti i duplirao prednost svog tima.

Na startu drugpg poluvremena Šturm je završio posao - bio je to projektil Alara sa 30 metara za ubjedljivih 3:0. Austrijanci su potom "smanjili gas", ali su i pored toga do kraja mogli postignu još jedan gol.

Ćetković je u 66. minutu skrivio jedanaesterac, ali je Ljuljanović pročitao udarac Alara sa bijele tačke. Isti igrač je u nastavku akcije šutirao visoko preko gola.

Do kraja nije bilo uzbuđenje, pa je ostalo 3:0.

Kraj meča.

67' Šturm nije iskoristio penal - Ljuljanović je odbranio udarac Alara sa "bijele tačke", a odbijenu loptu igrač Šturma je poslao visoko preko gola.

54' Stijepović je zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda. Čini se da je pomoćni sudija pogriješio...

46' Šturm je u prvom napadu povisio na 3:0 - projektil Alara sa 30 metara, Ljuljanović nemoćan.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

39' Šturm je duplirao prednost, Zulenher je pogodio sa ivice šesnaesterca donji lijevi ugao gola Mladosti.

37' Nastavlja se ofanziva gostiju, Hirlender je tukao sa 16,17 metara Ljuljanović sjajno brani.

33' Šturm vodi 1:0, Reher je matirao Ljljanovića sa osam, devet metara, nakon duplog pasa sa Alarom.

20' Pocman je opet oprobao udarac, opet Ljuljanović na visini zadatka.

18' Dobra prilika za Šturm, Pocman je šutirao glavom sa sedam, osam metara, Ljuljanović je krajnjim naporom odbranio.

12' Uzvraća Mladost, Ćetković je sa ivice šesnaesterca šutirao, lopta je otišla preko gola.

10' Reher je šutirao iz slobodnog udarca sa preko 20 metara, Ljuljanović je odbio loptu u korner.