Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Pošalji prijatelju

KVALIFIKACIJE ZA LE 13. 07. 2017. 18:19   >>  17:50 0

Zvezda ispustila pobjedu u Kazahstanu

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su danas neriješeno 1:1 sa Irtišom u Kazahstanu, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Zvezda je vodila golom Ričmonda Boaćija iz penala u 51. minutu, a konačan rezultat postavio je Stefan Živković, takođe iz jedanaesterca u nadoknadi vremena.

Revanš će se igrati sljedećeg četvrtka u Beogradu.

Zvezda je u prvoj utakmici do prednosti došla iz penala koji je iznudio Gelor Kanga, poslije prekršaja koji je napravio srpski fudbaler iz Irtiša Mario Maslać.

Crveno-bijeli su bili bolji rival, ali nijesu imali ozbiljnijih prilika. Najbolju je propustio Nenad Milijaš, kome je golman Irtiša David Lorija odbranio šut iz slobodnog udarca sa 25 metara.

Lijevi bek srpskog kluba Dušan Anđelković nepotrebno je igrao rukom u svom kaznenom prostoru u 92. minutu, a Živković je potom iz penala bez problema savladao Filipa Manojlovića.

Utakmica je igrana pred oko osam hiljada ljudi na centralnom stadionu u Pavlodaru, od čega 30 navijača Crvene zvezde.