Objavio: P.R.

10. 06. 2017. 22:37   >>  23:20 16

KVALIFIKACIJE ZA SP

Majstorije Jovetića, ubjedljiv trijumf "sokolova"

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Podgorici Jermeniju 4:1 (2:0) u utakmici E grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Crnogorska selekcija revanširala se rivalu za poraz u Jerevanu (3:2) i upisala treći trijumf u kvalifikacijama.

Pobijedila je i Kazahstan 5:0 i Dansku 1:0, sa Rumunijom igrala je neriješeno 1:1, dok je poražena od Jermenije 3:2 i Poljske 2:1.

Crnogorska selekcija povela je golom Fatosa Bećiraja poslije samo minut i 22 sekunde igre.

Prednost na 2:0 povisio je Stevan Jovetić u 28, a isti igrač u 54. minutu riješio je sve dileme.

Jovetić je postigao i četvrti gol u 82. minutu i postigao prvi het-trik u crnogorskom dresu.

Konačan rezultat postavio je Korjan u 89. minutu.

U ostalim mečevima E grupe, Danska je u Almatiju savladala Kazahstan 3:1, dok je Poljska u Varšavi trijumfovala u duelu sa Rumunijom 3:1.

Poljska je, nakon šest odigranih mečeva, prva na tabeli sa 16 bodova. Crna Gora i Danska osvojili su po deset, a po šest Rumunija i Jermenija. Kazahstan je posljednji sa dva boda.

Crna Gora će u narednom kolu, 1. septembra, igrati u Astani sa Kazahstanom, dok će tri dana kasnije ugostiti Rumuniju.

90+3' Kraj meča!

89' Korjan iz ofsajda postiže gol za Jermeniju. Velika greška pomoćnog sudije.

82' EUROGOOOOOOOOOOOOOOL Jovetića! Bećiraj je centrirao, a naš as makazicama došao do het trika!

75' Nova izmjena u našoj reprezentaciji. Klimenta mijenja Tomaševića.

71' Prva izmjena Tumbakovića. Šćekić ulazi umjesto Vukčevića.

67' Korjan u okretu šutirao sa 10 metara na gol, ali je loptu usporio naš fudbaler pa je Petkoviću bilo lako da je uhvati.

54' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Sjajni Jovetić dolazi do drugog gola na meču. Sa vrha šesnaesterca plasirao je loptu u gornji lijevi ugao. Beglarjan je bio nemoćan. Ovo je jubilarni 100. gol naše reprezentacije!

49' Golman Jermenije je izletio put korner zastavice. Jovetić mu je sjajno oduzeo loptu, ali nije uspio da uposli Bećiraja koji je trčao ka petercu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Naši kreću sa centra. Prva izmjena na meču. Umjesto Mkojana u igri je Idigarjan.

Kraj prvog poluvremena.

45+1' I Savić je imao šansu nakon kornera, ali je bio neprecizan.

45' Stativa Bećiraja! Stuštio se u kontru sa desne strane i malo je falilo da ponovo zatrese mrežu Jermenije.

35' Janković je odlično šutnuo sa krila, ali Beglarjan, uz dosta muke, uspijeva da odbrani.

28' GOOOOOOOOOOOOL! Jovetić duplira prednost. Majstorskom fintom se oslobodio čuvara i sa vrha kaznenog prostora uspio je da savlada Beglarjana lijevom nogom.

19' Prva sporna situacija. Bećiraj, koji je pretrčao Voskanjana, pada pored štopera Jermenije u šesnaestercu. Sudija ipak nije pokazao na bijelu tačku.

15' Jerminija dolazi i do prve šanse. Piceli se našao sam ispred Petkovića, ali naš golman se dobro postavio.

9' Prvi pokušaj i gostiju. Karjan je šutnuo sa preko 20 metara, ali naš golman je na mjestu.

2' GOOOOOOOOOL! Fatos Bećiraj trese mrežu Jermena. Jovović je sjajnom igrom jedan na jedan izbacio desnog beka i finom loptom na prvu stativu uposlio Bećiraja. To mu je treći gol u kvalifikacijama kojim je stigao Jovetića na listi golgetera.

1' Gosti kreću sa centra.

Crna Gora: Petković, Marušić, Savić, Simić, Tomašević, Kosović, Vukčević, Janković, Jovović, Jovetić, Bećiraj.

Jermenija: Beglarjan, Mkojan, Voskanijan, Andonijan, Dabgašjan, Mhitarjan, Grigorjan, Hovhanisjan, Pizeli, Ozbiliz, Korjan.