Mina [ Objavio: O.Z. ]

08. 06. 2017. 20:15 >> 19:48

BOLJA OD SLOVENIJE

Mlada reprezentacija osvojila 3. mjesto

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore osvojila je treće mjesto na Memorijalu Valerij Lobanovski u Ukrajini.

Crogorski fudbaleri savladali su danas u meču za treće mjesto Sloveniju 3:2. To je prva pobjeda mlade selekcije nakon šest uzastopnih poraza.

Izabranici Mojaša Radonjića odigrali su veoma dobar meč, imali prednost od tri pogotka, ali su nakon iksljučenja Andrije Vukčevića dva puta kapitulirali, pa je susret završen minimalnom pobjedom. U duelu za treće mjesto istakao se Nikola Krstović, najmlađi član naše selekcije, koji je dva puta tresao mrežu rivala.

Mladi napadač donio je prednosti „sokolima“ u 11. minutu susreta iskoristi odlično dodavanje klupskog druga Stefana Vukčevića i udarcem sa 20. metara pogodio donji desni ugao gola rivala.

U finišu prvog dijela Krstović se našao na pravom mjestu nakon dodavanja Grivića i udacem sa par metara duplirao prednost našeg tima.

Do tri gola prednosti izabranici Mojaša Radonjića došli su u 70. minutu susreta kada je Oliver Šarkić precizno izveo najstrožiju kaznu dosuđenu zbog povlačenja u kaznenom prostoru nakon kornera.

Dva minuta kasnije Andrija Vukčević zaradio je isključenje, pa su brojčano nadmoćni Slovenci već u sljedećem napadu smanjili zaostatak – Ožbolt je iskoristi poklon Azemovića i rutinskim udarcem matirao našeg golmana.

Četiri minuta prije kraja susreta Nagode je fantastičnim udarcem sa preko 20. metara pogodio gornji desni ugao našeg gola i postavio konačan rezultat susreta.

"Odigrali smo puno bolje nego u duelu sa Ukrajinom. Imali smo sigurnost tokom većeg dijela utakmice, tri gola prednosti, nekoliko prilika... Nakon crvenog kartona desio se pad zbog kojeg smo došli u situaciju da se u finišu meča borimo da sačuvamo prednost. Imali smo i nakon isključenja nekoliko prilika ali ipak je bila velika borba do samog kraja susreta. U drugom dijelu susreta osjetilo se da nemamo svježinu i da je previše naporno za igrače na kraju sezone da igraju dva meča u dva dana. Da nije bilo nekih slabijih momenata u igri bili bi zadovoljniji prikazanim. Slovenci su u većem dijelu susreta, pogotovo kada smo bili brojčano ravnopravni, bili potpuno nemoćni pa je pobjeda apsolutno zaslužena. Nakon ove dvije provjere, tokom koje smo dali podjednaku priliku svim igračima, imamo jasniju sliku kako treba da radimo do početka kvalifikacija", rekao je selektor Radonjić.

Mladu reprezentaciju u ponedjeljak, 12. juna očekuje prijateljski duel sa vršnjacima iz Gruzije. Meč se igra na Gradskom stadionu u Podgorici sa početkom u 20:30 časova.